Timothy Garton Ash w Warszawie
Jeszcze nigdy dotąd nie cieszyliśmy się taką swobodą wypowiedzi. Dzięki dostępowi do internetu każdy z nas może publikować niemal wszystko i docierać do milionów odbiorców. Nigdy też nie było okresu, w którym wynaturzone formy wolności wyrazu - mowa nienawiści, fake newsy - przenikałyby z taką łatwością przez granice krajów.
Timothy Garton Ash, jeden z najwybitniejszych pisarzy politycznych naszych czasów, przedstawia manifest na rzecz globalnej wolności słowa. Za pomocą barwnych przykładów - poczynając od osobistych doświadczeń z orwellowskim aparatem cenzury w Chinach, przez sprawę sądową słynnej autorki książek kulinarnych Nigelli Lawson, po kontrowersje wokół „Charlie Hebdo" - autor kreśli ramy cywilizacyjnego konfliktu w świecie, w którym wszyscy staliśmy się sąsiadami. "Wolne słowo" jest studium jednego z kluczowych wątków współczesnych losów wolności.
Aby wziąć udział w wydarzeniu 17 kwietnia należy wypełnić formularz do 8 kwietnia:
https://www.kinoatlantic.pl/wydarzenia/news,871,wolne-slowo-timothy%E2%80%99ego-gartona-asha
UWAGA: Liczba miejsc ograniczona. Prześlemy potwierdzenie wpisania na listę gości najpóźniej do 10 kwietnia.
Przed i po spotkaniu będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie 45 zł oraz zdobyć autograf Autora.
Spotkanie z: Timothy Gartonem Ash'em
Data spotkania: Wtorek, 17 kwietnia 2018
Godzina: 18:00
Gdzie: Kino Atlantic ul. Chmielna 33 w Warszawie
Prowadzący: Agata Szczęśniak i Artur Wolski
Timothy Garton Ash
Wolne słowo. Dziesięć zasad dla połączonego świata
Tłumaczenie: Mieczysław Godyń, Filip Godyń
W świecie coraz jaskrawszych różnic światopoglądowych, musimy zgadzać się przynajmniej co do tego, na co się nie zgadzamy
Jeszcze nigdy dotąd nie cieszyliśmy się taką swobodą wypowiedzi. Dzięki dostępowi do internetu każdy z nas może publikować niemal wszystko i docierać do milionów odbiorców. Nigdy też nie było okresu, w którym wynaturzone formy wolności wyrazu – mowa nienawiści, fake newsy – przenikałyby z taką łatwością przez granice krajów.
Timothy Garton Ash, jeden z najwybitniejszych pisarzy politycznych naszych czasów, przedstawia manifest na rzecz globalnej wolności słowa. Za pomocą barwnych przykładów – poczynając od osobistych doświadczeń z orwellowskim aparatem cenzury w Chinach, przez sprawę sądową słynnej autorki książek kulinarnych Nigelli Lawson, po kontrowersje wokół „Charlie Hebdo” – autor kreśli ramy cywilizacyjnego konfliktu w świecie, w którym wszyscy staliśmy się sąsiadami. "Wolne słowo" jest studium jednego z kluczowych wątków współczesnych losów wolności.