Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jon Roberts, Evan Wright

Prawdziwy gangster. Moje życie: od żołnierza mafii do kokainowego kowboja i tajnego współpracownika władz

Tłumaczenie: Alicja Gałandzij

"Prawdziwy gangster" to wyprawa w głąb prawdziwego jądra ciemności

Prawdziwy gangster to prawdopodobnie najlepsza, najbardziej szokująca i mroczna oraz wypełniona adrenaliną autobiografia, jaka się ukazała w tym stuleciu.

Prawdziwy gangster to spowiedź kokainowego kowboja Jona Robertsa, który w pewnym momencie był jedną z najpotężniejszych osób w USA.

Jego ojciec był mafiosem rodem z "Chłopców z ferajny". Jon Roberts był po raz pierwszy świadkiem morderstwa, gdy miał siedem lat. Sam nauczył się zabijać w Wietnamie. Jako dorosły człowiek był żołnierzem mafii w nowojorskich klubach, gdzie poznał Bruce'a Lee, uratował z rąk porywaczy Jimiego Hendrixa i spędził noc z dziewczyną Bonda. Kolejnym etapem kariery Robertsa było wejście w biznes narkotykowy. Jego dostawcą był najsłynniejszy narkotykowy baron Pablo Escobar, a klientami największe gwiazdy.

Gdy władze postawiły mu zarzuty, groziła mu kara 300 lat więzienia. Ale Jon Roberts potrafił poradzić sobie nawet z tym. Emeryturę spędził w luksusowej rezydencji, gdzie odwiedzali go zafascynowani nim Snoop Dogg, 50 Cent i Akon (który napisał o nim piosenkę) oraz aktor Mark Wahlberg, który ma zagrać Robertsa w ekranizacji tej książki.

Opowieści Jona Robertsa wysłuchał Evan Wright - autor książki i serialu HBO "Generation Kill".

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 528

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-08-20

ISBN: 978-83-240-1728-7

Opracowanie graficzne: Magda Kuc

Tytuł oryginalny: American Desperado. My Life - from Mafia Soldier to Cocaine Cowboy to Secret Government Asset

Tłumaczenie: Alicja Gałandzij

Materiały o książce

Ciekawostki historyczne

Na wojnę w Wietnamie byli pobierani - obok młodych farmerów, cwaniaczków z miasta, synów imigrantów, chłopaków z liceum - również zrehabilitowani skazańcy czy niezrównoważeni psychicznie. Wielu z nich nie wróciło... Ci, którzy przetrwali, wrócili okaleczeni psychicznie, a rzeczy, które tam zrobili, prześladowały ich w koszmarach do ostatnich dni („Włoski mafioso na wojnie w Wietnamie”). Zobacz więcej >>

Ciekawostki historyczne

Jeśli macie kredyt hipoteczny na karku, szef od roku miga się przed daniem wam podwyżki, a waszym marzeniem jest rozbijanie się drogimi autami i prywatnym helikopterem to mamy dla Was idealny, wypróbowany sposób. Zapoznajcie się z naszym krótkim poradnikiem. („Poradnik gangstera. Jak zbić fortunę na kokainie?”). Zobacz więcej >>

Recenzje

Co można robić z pieniędzmi, gdy jest ich zbyt dużo
61 45
Jedna z najlepszych książek jakie ostatnio czytałem. Szczerze powiem, że klimaty mafii bardzo mnie interesują. O Robertsie, tudzież Riccobono słyszałem już bardzo dawno, ale na jego autobiografię natrafiłem całkiem przypadkiem. Od razu powiedziałem - muszę ją mieć!
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.