Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

08.05.2017

"Architekt wolnej Polski" - spotkanie w Rzeszowie

W wyniku współpracy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z Wydawnictwem ZNAK została wydana wyjątkowa publikacja „Architekt wolnej Polski. Świat wartości i idei Tadeusza Mazowieckiego". Książka powstała z inicjatywy prof. Tadeusza Pomianka, prezydenta WSIiZ oraz prof. Aleksandra Halla.

W poniedziałek 8 maja zapraszamy na spotkanie promujące książkę „Architekt wolnej Polski", które odbędzie się w Rzeszowie o godz. 18 w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego. W spotkaniu wezmą udział: prof. Andrzej Friszke, prof. Aleksander Hall, Henryk Woźniakowski, Maciej Zięba OP. Gospodarzem spotkania będzie Andrzej Brzeziecki, asystent pierwszego premiera III Rzeczypospolitej. Fragmenty książki przeczyta Wojciech Kwiatkowski.

Uczestnicy będą mogli wziąć w nim czynny udział zadając pytania. Ponadto, po zakończeniu spotkania zaplanowany jest słodki poczęstunek, który będzie doskonałą okazją do wspomnień i rozmów z autorami poszczególnych części książki oraz jednym z najbliższych współpracowników premiera Mazowieckiego - Andrzejem Brzezieckim.

Książka ukazuje się w 90. rocznicę urodzin Naszego Premiera

Tom „ Architekt wolnej Polski” poświęcony został wszechstronnej roli, jaką premier Tadeusz Mazowiecki odegrał w budowaniu wolnego, nowoczesnego państwa. Jak mało kto ten wybitny intelektualista i prawdziwie demokratyczny polityk rozumiał wartość wolności i dialogu. „Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić” powtarzał, wskazując kierunek mieszkańcom młodego kraju między Bałtykiem i Tatrami.

Teksty napisane przez uczniów, współpracowników i przyjaciół premiera Mazowieckiego dają obraz jego wielkości i bezkompromisowości. Niektóre stanowią historyczne świadectwo jego ważnych dokonań, inne są próbą interpretacji najbliższych mu wartości i idei. Łączy je osobisty ton, a zarazem wysoka erudycja Autorów. Przede wszystkim jednak tom pokazuje aktualność właściwego premierowi spojrzenia na Polskę.