Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

13.03.2017

Beduinki na Instagramie - spotkanie z Aleksandrą Chrobak

W poniedziałek 13 marca zapraszamy do Kluboksięgarni Radio Telewizja (ul. Andersa 29, Warszawa) na spotkanie z Aleksandrą Chrobak, absolwentką religioznawstawa i polonistyki, która kilka lat temu zamieszkała w Abu Zabi. Miłośniczka Bliskiego Wschodu swoje doświadczenia z pobytu w jakże innej kulturze opisała w książce „Bediunki na Instagramie".

Podczas spotkania będzie możliwość porozmawiania z autorką, zdobycia autografu. Początek o godz. 19. Wstęp wolny, zapraszamy

Barwny obraz kraju, o którym wciąż niewiele wiemy

Aleksandra Chrobak poznała Emiraty od podszewki. W swojej książce opisuje kraj szokujących kontrastów, gdzie to, co zabronione, często ukrywa się po prostu za przyciemnionymi szybami luksusowych samochodów.

W mieście, które w zaledwie parę dekad pokonało drogę od namiotów na pustyni do najwyższych wieżowców świata, najnowsze technologie przeplatają się z tradycjami i światopoglądem dawnych Beduinów. Kręte uliczki i tętniące życiem bazary sąsiadują z sześciopasmową autostradą, po której pędzą najnowsze bentleye i używane lexusy.

Autorka jest wymarzoną przewodniczką po tym fascynującym świecie. Ze swadą i humorem opisuje kraj, który stał się jej drugim domem. Wyjaśnia, co zrobić, gdy gospodarz nie poczęstuje nas gahłą, jak rozróżnić typy zasłon na twarz, rozpoznać szejka po tablicach rejestracyjnych i spisać dobry kontrakt ślubny.

~ * * * ~

Rozdziały tej książki układają się w fascynującą mozaikę – barwny obraz kraju, o którym wciąż niewiele wiemy, ale do którego po zakończeniu lektury wszyscy będziemy chcieli polecieć.