Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

29.03.2016

Czego się boi Karolek?

Ponad 20 lat na rynku i przeszło 20 milionów sprzedanych książek na całym świecie, z czego ponad milion w Polsce! Tłumaczenia na ponad 20 języków. Koszmarny Karolek bez wątpienia jest jednym z największych fenomenów literatury dziecięcej.

W Hiszpani Pablo Diablo, w Czechach - Darebak David, w Słowenii - Grozni Gašper, a w Polsce - po prostu Koszmarny Karolek. Główny bohater jest najokropniejszym dzieckiem na świecie. Lubi denerwować innych, a szczególnie swojego idealnego, doskonałego brata Damianka. Założył tajny klub "Purpurowa Czaszka". Jego ulubione programy to "Obżartuch Onufry", "Maksio Mutant", "Gladiator Terminator", "Smrodliwy Salonik" i "Raper Saper". Uwielbia chipsy. Nienawidzi oszczędzać, ale za to nade wszystko lubi wydawać pieniądze.

Koszmarnego Karolka powołała do życia amerykańska autorka Francesca Simon. Zaczęła pisać opowiadania o niesfornym chłopcu za namową syna. W 2008 roku książka „Koszmarny Karolek i Straszliwy Śniegowy Potwór" otrzymała nagrodę Galaxy British Book Awards dla najlepszej dziecięcej pozycji.

W Znaku Emotikon ukazał się kolejny tom przygód Karolka "Koszmarny Karolek. Władcy mroku"  - to nowe, niepublikowane dotąd opowiadania o najokropniejszym chłopcu na świecie. W końcu dowiecie się, co tak naprawdę przeraża Karolka, jaki film nakręcił o swojej rodzinie i dlaczego jego mama bardzo nie lubi dnia matki.

Francesca Simon

Koszmarny Karolek. Władcy mroku

Tłumaczenie: Maria Makuch, Matylda Biernacka

Zupełnie nowe opowiadania o Koszmarnym Karolku.

Mroczny sekret odkryty!

W końcu dowiecie się, co tak naprawdę przeraża Karolka, jaki film nakręcił o swojej rodzinie i dlaczego jego mama bardzo nie lubi dnia matki.

Poznacie też ulubionych władców Karolka i jego kolekcję brutalnych robali.

Uwaga, wszystkie larwy z drogi!