Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

13.09.2017

Czy umiesz wykorzystywać najcenniejszy dar natury?

Zaczynamy i kończymy nasze życie oddechem. To on odzwierciedla nasze emocje, sprawia, że czujemy się silni i mamy kontrolę nad całym ciałem. To nasz najcenniejszy skarb.

Oddychamy 22 000 razy dziennie. Ale ilu oddechów jesteśmy świadomi?
Zwykle nie uświadamiamy sobie, jak wiele zależy od prawidłowego oddechu. Tempo życia, stres, zabieganie sprawiają, że jest płytki, przyspieszony, niedbały. Wykorzystujemy zaledwie 30% możliwości naszych płuc.

Danny Penman, wykwalifikowany trener uważności, nagradzany dziennikarz i pisarz, dzięki świadomemu oddychaniu przeżył ciężki wypadek. Teraz dzieli się swoim doświadczeniem, jak w prosty sposób dzięki oddechowi ukoić nerwy, odnaleźć spokój i rozwinąć kreatywność.

Zbyt płytki oddech może przyczyniać się do permanentnego zmęczenia, zniechęcenia, bezsenności i drażliwości. Uregulowanie go wpływa pozytywnie na wszystkie aspekty życia, dając entuzjazm i energię do działania. Prawidłowy oddech uspokaja ciało i umysł, odpręża, umożliwiając systemowi nerwowemu regenerację, pozwala zredukować ból. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dotlenienie.

Danny Penman w przystępny sposób opisuje techniki medytacyjne skoncentrowane na prawidłowym oddychaniu. Uczy jak znaleźć spokój w codziennym zabieganiu. To naprawdę łatwe, wystarczy tylko kilka chwil dziennie, żeby prawidłowe oddychanie stało się nawykiem.

Poradnik podzielony jest na krótkie sekcje z jasnymi wiadomościami i praktycznymi medytacjami, pozwalającymi wykorzystywać je w różnych sytuacjach. Proste ćwiczenia urozmaicone są pięknymi grafikami i kreatywnym wykorzystaniem przestrzeni. To książka skierowana do każdego, kto chce poprawić jakość swojego życia. Więc odetchnij głęboko i naucz się jak żyć świadomie.

Będziesz potrzebować:
krzesła
ciała
trochę powietrza
twojego umysłu
To wszystko.

 

Danny Penman

Sztuka oddechu. Sekret świadomego życia

Tłumaczenie: Dominika Chylińska

Zapanuj nad oddechem, a zapanujesz nad swoim życiem

Oddychasz 22 000 razy dziennie. Ilu oddechów jesteś świadomy?
Zaczynamy i kończymy nasze życie oddechem. To oddech odzwierciedla nasze emocje, sprawia, że czujemy się silni i mamy kontrolę nad naszym ciałem.
Danny Penman, światowej sławy trener uważności, pokazuje, że tak naturalna czynność życiowa jak oddychanie to cenny skarb, który może poprawić jakość życia, jeśli tylko będziemy ją wykonywać bardziej świadomie.
Sztuka oddechu to oryginalny przewodnik w pięknej ilustrowanej oprawie. Z nim zwalczysz stres, poprawisz pracę umysłu, uwolnisz kreatywność, zaczniesz się więcej uśmiechać, a przez proste ćwiczenia medytacyjne angażujące oddech uzyskasz spokój i równowagę ciała i umysłu.
To proste. Jak oddychanie…