Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

14.01.2020

Dominika Słowik laureatką Paszportów POLITYKI

Paszport Polityki w kategorii literatura otrzymała Dominika Słowik za książkę „Zimowla". Jury uhonorowało ją za „wciągającą, wielopoziomową i pełną zagadek opowieść o rodzinie, historii najnowszej i o Polsce - »kraju, w którym przeszłość to najlepszy kapitał na przyszłość«".

Dominika Słowik swoją pierwszą książkę, "Atlas: Doppelganger", napisała zamiast pracy magisterskiej. Jako 26-latka została okrzyknięta jedną z najciekawszych pisarek młodego pokolenia, otrzymała świetne recenzje i nominację do finału Nagrody Literackiej Gdynia.

Uważa, że każde pisanie musi najpierw zostać okupione niepisaniem, dlatego na co dzień... pracuje w korporacji i naprawia przez telefon komputery w fabrykach. Na jej nową powieść czekaliśmy 4 lata.

W swojej drugiej powieści „Zimowla" Dominika Słowik po mistrzowsku zaciera granice między możliwym i niemożliwym, by zabrać czytelnika w gąszcz niewyjaśnialnych zjawisk codzienności.
Powieść otrzyma również tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca (styczeń 2020).

Dominika Słowik - urodziła się w 1988 r. w Jaworznie, mieszka w Krakowie. Jest finalistką Nagrody Literackiej Gdynia za debiut „Atlas: Doppelganger". Do tej pory przeprowadzała się 15 razy. Studiowała w Hiszpanii, mieszkała we Włoszech, była wolontariuszką w Gwatemali. Interesuje ją historia wszystkich Ameryk, ale najbardziej Ameryki Łacińskiej. Pracowała w teatrze, patroszyła kalmary w hiszpańskiej restauracji, była szatniarką, na włoskim uniwersytecie segregowała dokumenty, a teraz naprawia przez telefon komputery w fabrykach i wydaje kolejną książkę.

Książki