Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

20.11.2016

Dwie książki Znaku nominowane w konkursie o nagrodę im. Teresy Torańskiej

„Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia" Witolda Szabłowskiego oraz „Wtedy. O powojennym Krakowie" Joanny Olczak-Ronikier otrzymały nominację w IV edycji konkursu Nagrody „Newsweeka" im. Teresy Torańskiej.

W „Sprawiedliwych zdrajcach" Witold Szabłowski jeden z najlepszych polskich reporterów rzuca nowe światło na rzeź wołyńską. W drugiej nominowanej książce „Wtedy. O powojennym Krakowie" pisarka w mistrzowski sposób pokazuje, jak wyglądał świat tuż po wojnie, w tym wyjątkowym czasie, między jednym kataklizmem a drugim.

Konkurs „Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej" jest wspólną inicjatywą tygodnika „Newsweek Polska" i powołanej w 2013 roku Fundacji im. Teresy Torańskiej. Wyróżnienia mają na celu propagowanie kultury słowa w życiu publicznym oraz promowanie autorów znaczących materiałów dziennikarskich i postaw prospołecznych.

Konkurs im. Teresy Torańskiej to wspólna inicjatywa redakcji tygodnika „Newsweek Polska" oraz powołanej w 2013 r. Fundacji im. Teresy Torańskiej. Wyróżnienia mają na celu propagowanie kultury słowa w życiu publicznym oraz promowanie autorów znaczących materiałów dziennikarskich i postaw prospołecznych. - Konkurs wrósł już w środowisko dziennikarskie i uzyskał znaczącą rangę społeczną. Świadczą o tym rosnąca lawinowo z roku na rok liczba uczestników oraz to, że logo Nagroda „Newsweeka" im. Teresy Torańskiej pojawia się na książkach nie tylko laureatów, lecz także nominowanych. Swoisty znak jakości i uznania - mówi Leszek Sankowski, mąż Teresy Torańskiej i prezes fundacji Jej imienia. Teresa Torańska zmarła w 2013 r. Była wybitną pisarką, dziennikarką m.in. „Newsweeka". Jest autorką bestsellera „Oni" i innych unikalnych wywiadów.

Kapituła konkursu przyznaje nagrody w czterech kategoriach. W tegorocznej edycji po raz pierwszy zostanie wręczone wyróżnienie w kategorii „Najlepsze w Internecie",
do której mogą zgłaszać się twórcy przygotowujący materiały publikowane w Internecie
- blogerzy, vlogerzy, dziennikarze redagujący treści do portali internetowych.
Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni 20 listopada.

Książki