Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

11.10.2017

Henryk Woźniakowski o Józefie Czapskim

Rozpoczął się Festiwal Józefa Czapskiego. Jednym z wydarzeń będzie spotkanie z Henrykiem Woźniakowskim w Cieszynie w kawiarni Kornel i Przyjaciele (ul. Sejmowa 1) zatytułowane „Czytając Czapskiego". Odbędzie się ono w środę 11 października o godz. 17. Gość opowie o wuju swojej matki, czyli o Józefie Czapskim.

Henryk Woźniakowski odwiedzał malarza w jego pokoiku na górze i nagrywał wspomnienia. Część z nich została spisana i włączona do wydania „Wyrwanych stron" (jako dodatek).

Jesienią na półkach w księgarniach pojawi się wznowienie „Na nieludzkiej ziemi". Ciekawym dodatkiem będzie znaleziony w archiwum Józefa Czapskiego maszynopis z fragmentem książki, który nie pojawił się w dotychczasowych wydaniach.

Spotkanie poprowadzi Dorota Sieroń-Galusek z Uniwersytetu Śląskiego, autorka m.in. książki „Moment osobisty. Stempowski, Czapski, Miłosz".

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zapisywanie się na to wydarzenie wysyłając maila: [email protected] lub na adres: [email protected] (w temacie proszę wpisać: Kornel-Czapski).

Książki