Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

26.09.2016

Ile jest prawdy w "House of Cards"?

Całe Stany Zjednoczone żyją kampanią Hillary Clinton i Donalda Trumpa i ich pojedynkiem o fotel prezydencki w Białym Domu. Przed wyborami w USA w księgarniach ukaże się książka Kate Andersen Brower „Rezydencja. Sekretne życie Białego Domu".

Dziennikarka, która spędziła cztery lata w najbardziej strzeżonym domu, dotarła do kamerdynerów, służących, którzy pracują tam od pokoleń, czasami od pięćdziesięciu lat i oddała im głos. Tym tytułem, który jest światowym bestsellerem, zainteresował się również Kevin Spacey - na podstawie książki zamierza nakręcić serial.

W „Rezydencji" znajdziemy też kontrowersyjne historie o byłej mieszkance Białego Domu i być może przyszłej pani prezydent - Hillary Cllinton:

„Za prezydentury Clintona praca w Białym Domu przypominała jazdę kolejką górską. Para czasem kłóciła się tak zażarcie, że personel był zaszokowany poziomem rzucanych przez oboje nienawistnych obelg. Czasem znów ciche dni ciągnęły się w nieskończoność. W szczęśliwszych zaś okresach, gdy nie mogli zasnąć, przechadzali się razem do późna w nocy po rezydencji, wesoło się przekomarzając lub zachwycając otoczeniem".

Więc, jak napisał „Glamour", jeśli kręcą was szczegóły życia w rezydencji Underwoodów z serialu House of Cards(...), przed wami prawdziwa kopalnia wiedzy.

Przeczytajcie dłuższy fragment, o tym jak personel wspomina Hillary Clinton.

Wejdź do domu, w którym zamieszka przyszły prezydent USA.

Jakie tajemnice skrywają rodziny Kennedych, Reaganów, Bushów i Obamów?
Co robi prezydent USA, gdy zamykają się za nim drzwi rezydencji?
Ile jest prawdy w House of Cards?

Jedynie pracownicy rezydencji znają wszystkie sekrety najbardziej strzeżonego domu świata. Rodziny prezydenckie przychodzą i odchodzą – nie zmienia się tylko personel. Teraz kamerdynerzy i pokojówki odsłaniają kulisy codziennego życia w Białym Domu.
Wspominają, jak starali się omijać gabinet Kennedy’ego, gdy ten zdradzał właśnie swą śliczną żonę Jackie. Opowiadają o 11 września z perspektywy, której nikt dotąd nie poznał. Ujawniają, co robi Michelle Obama, by zapewnić córkom „normalne życie”.

Światowy bestseller cenionej dziennikarki, która spędziła cztery lata w Białym Domu. Powstał dzięki wielu godzinom rozmów z byłymi członkami personelu, pierwszymi damami i rodzinami prezydentów.