Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

05.02.2015

Joanna Bator na północy Polski

Joanna Bator - pisarka, autorka powieści Ciemno, prawie noc, za którą otrzymała w 2013 roku Nagrodę Literacką Nike. W 2014 roku wyjechała na Sri Lankę w poszukiwaniu Amerykanki Sandry Valentine. Towarzyszył jej fotograf Adam Golec. Efektem tej wyprawy jest Wyspa łza.

Po spotkaniach w Warszawie, Krakowie i Łodzi Joanna Bator odwiedzi miasta na północy Polski.

We wtorek 3 lutego o godz. 18.00 spotka się z mieszkańcami Gdańska w Bibliotece pod Żółwiem przy ul. Świętego Ducha 111/113.

Następnego dnia, w środę, również o godzinie 18.00, okazję do spotkania będą mieli czytelnicy w Bydgoszczy. Zapraszamy do Biblioteki Głównej na Starym Rynku 24. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Wypożyczalni Głównej już od 28 stycznia od godz. 16.00.

W czwartek 5 lutego Joanna Bator będzie gościć w Saloniku Literacko-Artystycznym przy Bibliotece Miejskiej w Inowrocławiu (ul. Kilińskiego 16). Początek spotkania o godz. 18.00. Po bezpłatne wejściówki zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych od 29 stycznia.

Gorąco polecamy !

fot. Raphael Zubler

Znikła bez śladu. Opowieść o mrocznej bliźniaczce

Co robi Joanna Bator, którą prześladują słowa „znikła bez śladu”?
Szuka po omacku. Czeka na znak. Na Sandrę Valentinę, która w 1989 roku znikła bez śladu i do dziś nie odnaleziono jej ciała.

Pisarka i fotograf ruszają śladem zaginionej Sandry. Tam, gdzie kończy się jej trop, zaczyna się mroczna opowieść o miłości, samotności i pisaniu. O podróży na Sri Lankę, wyspie w kształcie łzy, bramie do świata Joanny Bator i jej bliźniaczki...

Zdjęcia Adama Golca ilustrują tę mroczną podróż na wyspę, gdzie ludzie i miejsca istnieją jednocześnie w rzeczywistości i w świecie czarnej magii.