Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

30.05.2014

Karuzela Cooltury z Szymonem Hołownią

W piątek, 30 maja 2014 zapraszamy do Warszawy na spotkanie z autorem, które odbędzie w Parku Żeromskiego przy pl. Wilsona. Wstęp wolny!

W dniach 30 i 31 maja 2014 r. w Warszawie odbędzie się szósta edycja Karuzeli Cooltury pod hasłem „Marzenia i bariery". Na warszawskim Żoliborzu, w Parku Żeromskiego będzie można spotkać całą gamę osobistości. Na innych festiwalach gwiazdy odbijają dłonie na chodnikach. Na Karuzeli podają je ludziom.

Karuzela Cooltury jest przedsięwzięciem realizowanym przez Fundację Centrum Twórczości Narodowej. Pomysłodawcami są Krzysztof Zanussi, wiceprzewodniczący Rady Fundacji CTN i Marek Ratajczak, prezes fundacji. Więcej informacji oraz program całej imprezy znajduje się na stronie www.karuzelacooltury.pl  

Spotkanie z: Szymonem Hołownią

Data spotkania: Piątek, 30 maja 2014

Godzina: 19:00

Gdzie: Karuzela Cooltury - Park im. Stefana Żeromskiego (Warszawa, pl. Wilsona)

Hołownia i Prokop w całkowicie prywatnej odsłonie

Hołownia i Prokop są przyjaciółmi, ale żyją na dwóch różnych planetach. Tym razem postanowili nieco na nich posprzątać, posegregować odkurzone graty i podzielić się ze światem tym, co odkryli.

W 76 pudełkach zamykają więc wszystko, co ich bawi, przeraża, zachwyca i wkurza. Kilogramy anegdot, tony bardzo osobistych wspomnień, dziesiątki ciekawostek. Hołownia, przeglądając pudła Prokopa, łapał się za głowę z przerażenia. Prokop nie mógł uwierzyć, że Hołownia naprawdę lubi to, do czego się tu przyznaje, że lubi.

Tylko tutaj można znaleźć fragmenty nigdy niewydanej powieści Hołowni czy kultową dyskografię, bez której Prokop nie byłby Prokopem. Jeden z autorów ujawnia, na co wydał pierwsze ukradzione pieniądze, drugi zdradza, co lubi robić po godzinie 22. Oprócz tego autorzy książki rozstrzygają wiele innych frapujących kwestii, na przykład:

• Jak zostać gwiazdą salonów oraz ekspertem od wszystkiego?
• Czy artyści mogą podpalić albo zbawić świat?
• Jak brzmi cała prawda na temat telewizji?
• Różaniec czy smartfon?
• Jak skutecznie modlić się o cud?
• Bogowie popkultury czy święci Kościoła?
• Wiedzieć czy wierzyć?