Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

16.05.2015

Kolejne nominacje dla autorek Znaku!

Kolejne wspaniałe nominacje: Kalina Błażejowska, autorka biografii Haliny Poświatowskiej „Uparte serce", Sylwia Chutnik autorka „W krainie czarów" i Magdalena Grzebałkowska - autorka książki „Beksińscy. Portret podwójny" znalazły się w finałowej piątce Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Do nagrody nominowane są także Olga Tokarczuk i Ewa Winnicka. Zwyciężczynię poznamy 20 czerwca.

 

Nagrodę literacką Gryfia przyznaje „Kurier Szczeciński". Najlepsza pisarka otrzyma statuetkę zaprojektowana przez Justynę Posyniak z Akademii Sztuki oraz czek o wartości 50 tysięcy złotych.

Laureatkę tegorocznej 4. edycji nagrody poznamy 20 czerwca. Trzymamy kciuki za nasze autorki!

Śmierć, strata, ból. Kiedy ostatecznie wychodzimy z bezpiecznego ogrodu dzieciństwa? Stajemy się dorośli, odpowiedzialni, dojrzali?

Kątem oka widzę kadr, zielono i coś pomarańczowego obok.
Działka. Leżak. Widoczki.
On.
Brakujący widok w moim życiu
Jestem jak Alicja. Tylko z deficytem czarów.

Śmierć, strata, ból. Kiedy ostatecznie wychodzimy z bezpiecznego ogrodu dzieciństwa? Stajemy się dorośli, odpowiedzialni, dojrzali? Kiedy i od kogo uczymy się jak radzić sobie z trudnymi emocjami, jak radzić sobie ze sobą?

Bohaterowie najnowszej książki Sylwii Chutnik to zwyczajni ludzie, którzy muszą radzić sobie w niezwyczajnych sytuacjach. Ich życie pełne jest kontrastów i nieoczywistości, a wybory nigdy nie są łatwe.

We wspaniałym literackim stylu, pisarka odkrywa przed czytelnikiem pulsujący obraz codzienności, który ani przez chwilę nie jest zwyczajny i nie przestaje zaskakiwać.Szukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze nasze literackie gadżety:

Zobacz jak je otrzymać