Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

29.04.2014

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2013

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka" to pierwszy na polskim rynku plebiscyt dotyczący książek dla najmłodszych, w którym zwycięzcę wybierają bezpośrednio czytelnicy: rodzice i dzieci.

Celem Konkursu jest wyłonienie i promocja najbardziej wartościowej i najpiękniej wydanej książki dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Trwa głosowanie! Wejdź na https://przecinekikropka.pl/konkurs i oddaj głos na Łysola i Strusię! Głosowanie trwa do 29 kwietnia 2014 roku. Liczymy na Państwa głosy!

Łysol i Strusia Marcina Wichy to przezabawna książka dla grzecznych i bardzo grzecznych dzieci. Duże litery, krótkie rozdziały i komiksowe strony sprawiają, że nawet bardzo młody czytelnik będzie mógł ćwiczyć na niej czytanie. Humorystyczne historyjki zawierają przewrotne przesłanie - że bezwzględna grzeczność wcale nie jest w życiu najważniejsza, a czasami może nie wyjść nam na dobre. 

Najlepszą Książkę Dziecięcą poznamy 22 maja 2014 roku podczas Warszawskich Targów Książki.

Czy grzeczność naprawdę zawsze się opłaca?

Czy wiecie, co to jest „grzecznomierz”? Świeci na czerwono i pika, kiedy nie mówisz „proszę” czy „dziękuję”. Noszą go na szyi uczestnicy konkursu grzeczności. Jednym z nich jest Strusia, bardzo grzeczna dziewczynka. Nie będzie jej jednak łatwo wygrać, bo ni stąd ni zowąd w jej życiu pojawia się wielki kudłaty pies, który wygląda jak stara szczotka sedesowa, niezbyt ładnie pachnie i nazywa się Łysol. Nowy przyjaciel wywraca jej życie do góry nogami i każe się zastanowić: czy grzeczność naprawdę zawsze się opłaca?