Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Książka Ewy Madeyskiej nominowana w Plebiscycie Czytelników

Książka Ewy Madeyskiej "Rodzina 0. Sezon 1. 1968/69" została zakwalifikowana do tegorocznej edycji Plebiscytu Czytelników Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego.

Ewa Madeyska jest pisarką, dramatopisarką, scenarzystką. Nominowana do Nagrody Literackiej Nike za powieść Katoniela (2007). Prowadzi warsztaty prozatorskie w Szkole Mistrzów Pióra w Collegium Civitas.


Plebiscyt jest organizowany przez Zespół Badań nad Pamięcią i Recepcją Literatury oraz Zespół Badań Regionalnych, działające na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku we współpracy z Urzędem Miasta Białegostoku.
Trwać on będzie do 22 marca 2018 roku.

Głosowanie odbywa się poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: plebiscytczytelnikow.kazanecki@gmail.com

Na osoby, które w treści wiadomości dodadzą uzasadnienie swojego wyboru czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Białegostoku: I miejsce - czytnik ebook, II i III miejsce - zestawy książek.


Zachęcamy do głosowania w plebiscycie!

Pierwszy polski serial literacki

Rodzina rzecz święta, choć czasem przeklęta.

Helena, jednooka głowa rodziny O.
Tadeusz, syn Heleny, psychiatra czy wariat?
Barbara, żona Tadeusza, kochanka czy prostytutka?
Paweł, starszy syn, ofiara czy zdrajca?
Andrzej, młodszy syn, rozrabiaka czy morderca?
Nieślubne dziecko, zdrada, zagadkowa śmierć.

Ta rodzina wciągnie cię w swoje kłamstwa i półprawdy, uczucia i natręctwa. Między rok ’68 a ’69. Między wielką Historię a codzienność małego miasteczka.

Nie oderwiesz się.

Na szczęście to dopiero pierwszy sezon. A ciąg dalszy nastąpi…


Ewa Madeyska – pisarka, dramatopisarka, scenarzystka. Nominowana do Nagrody Literackiej Nike za powieść Katoniela (2007). Prowadzi warsztaty prozatorskie w Szkole Mistrzów Pióra w Collegium Civitas.