Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

14.12.2017

Marek Krajewski gościem spotkania z cyklu "Kij w mrowisku!"

Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na spotkanie z cyklu "Kij w mrowisku!" Czyli ważne tematy, na które warto rozmawiać", które odbędzie się 14 grudnia o godz. 19.

Tematem przewodnim tego spotkania będzie prowokacyjny eksperyment psychologiczny przeprowadzony przez wrocławskich naukowców (dra W. Małeckiego, prof. B. Pawłowskiego i prof. P. Sorokowskiego) we współpracy ze znanym pisarzem Markiem Krajewskim. Czy rzeczywiście czytanie książek wpływa na naszą osobowość i możemy stać się lepszymi ludźmi?

Zapraszamy!

 

 

14 grudnia, godz. 19

Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego

ul. Dawida 1, Wrocław

Ostatni krąg zła

Wrocław 1914. Maria – „narzeczona” Eberharda Mocka – co noc w swoim mieszkaniu słyszy potępieńcze jęki i płacz dzieci. Ebi myśli, że kobieta traci rozum, ale niebawem odkrywa szokującą prawdę, którą kryją piwnice nieczynnego dworca. Wkracza w sam środek piekła, choć nie wie jeszcze, że jego przeciwnik – Gad – ma potężnych mocodawców, którzy nie cofną się przed niczym.

Mock staje przed dramatycznym wyborem: ocalić matkę Marii czy niewinne dziecko? By ukarać bezlitosnych zbrodniarzy, narazi się na śmierć w męczarniach, a pogoń za złoczyńcą zaprowadzi go na granicę człowieczeństwa. Przekona się, że natura ludzka jest bardziej okrutna niż bezlitosna afrykańska dżungla.

Marek Krajewski – autor szesnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Miłośnik filozofii stoickiej, pilny czytelnik Marka Aureliusza.