Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

29.09.2017

Marek Krajewski w Tczewie - zapraszamy na spotkanie

W piątek 29 września, o godzinie 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego 6 odbędzie się spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim organizowane w ramach jesiennej edycji „Czytelniczego Ekspresu".

Tym razem, wspólnie z mistrzem kryminału w wydaniu retro wyruszymy w pasjonującą podróż do świata zbrodni. Odwiedzimy podejrzane przybytki, dotrzemy do niebezpiecznych zaułków, wielkomiejskich zakamarków, owianych złą sławą dzielnic, w których niepodzielnie króluje występek i w których nikt nie może czuć się bezpiecznie. Autor otworzy przed zebranymi drzwi do mrocznej krainy okrucieństwa, podłości, szaleństwa, zmuszając ich tym samym do stawienia czoła niewyobrażalnemu, przekraczającemu granice poznania złu...

Spotkanie będzie również okazją do rozmowy o najnowszej książce Marka Krajewskiego „Mock. Ludzkie zoo", stanowiącej kontynuację serii o popularnym śledczym, pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji
Zaprszamy!

Ostatni krąg zła

Wrocław 1914. Maria – „narzeczona” Eberharda Mocka – co noc w swoim mieszkaniu słyszy potępieńcze jęki i płacz dzieci. Ebi myśli, że kobieta traci rozum, ale niebawem odkrywa szokującą prawdę, którą kryją piwnice nieczynnego dworca. Wkracza w sam środek piekła, choć nie wie jeszcze, że jego przeciwnik – Gad – ma potężnych mocodawców, którzy nie cofną się przed niczym.

Mock staje przed dramatycznym wyborem: ocalić matkę Marii czy niewinne dziecko? By ukarać bezlitosnych zbrodniarzy, narazi się na śmierć w męczarniach, a pogoń za złoczyńcą zaprowadzi go na granicę człowieczeństwa. Przekona się, że natura ludzka jest bardziej okrutna niż bezlitosna afrykańska dżungla.

Marek Krajewski – autor szesnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Miłośnik filozofii stoickiej, pilny czytelnik Marka Aureliusza.