Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

20.03.2015

Nominacja dla „Szumu”

W czwartek 19 marca ogłoszono nominacje do 8. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Kandydatów do nagrody zgłaszali wydawcy, księgarze i bibliotekarze oraz czytelnicy. Jury pod przewodnictwem prof. Andrzeja Z. Makowieckiego spośród 370 nadesłanych książek wybrało 12 tytułów, które powalczą o Nagrodę Literacką w czterech kategoriach.

W kategorii „proza" wyróżniony został Szum Magdaleny Tulli. Ta najodważniejsza i najbardziej osobista książka autorki, pełna sekretów, zakrętów, metafor i niedomówień, jest bolesną próbą uporania się z demonami dorosłej kobiety. Tulli odkrywa w niej uniwersalną prawdę o kondycji ludzkiej, w którą wpisany jest pierwiastek obcości, niedostosowania, a także dojmująca potrzeba wzajemnego zrozumienia i wybaczenia.

Podczas konferencji prasowej przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska stwierdziła, że Nagroda Literacka podnosi prestiż polskich pisarzy. Wszyscy powinniśmy starać się, by czytelnictwo rosło, bo społeczeństwo, które czyta jest społeczeństwem wykształconym i czytanie mu służy - zaznaczyła.

Zwycięzców w czterech kategoriach nagrody oraz nazwisko pisarza uhonorowanego tytułem Warszawski Twórca poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się 24 kwietnia 2015 roku.

To najodważniejsza, najbardziej osobista książka Magdaleny Tulli

Najnowsza powieść jednej z najwybitniejszych polskich pisarek. Naznaczona emocjonalną intensywnością historia kobiety, próbującej przełamać towarzyszące jej od zawsze poczucie wyobcowania i poszukującej porozumienia z matką, z którą zawsze łączyły ją trudne relacje.

To najodważniejsza, najbardziej osobista książka Magdaleny Tulli. Autorka odkrywa w niej uniwersalną prawdę o kondycji ludzkiej, w którą wpisany jest pierwiastek obcości, niedostosowania, a także dojmująca potrzeba wzajemnego zrozumienia i wybaczenia.