Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

31.03.2015

O Janoschu w Katowicach

Księgarnia Zła Buka i wydawnictwo Znak zapraszają na spotkanie z Angelą Bajorek, autorką książki Heretyk z familoka.

Horst Eckert - bo tak naprawdę nazywa się Janosch - od urodzenia związany jest z Górnym Śląskiem. Przyszedł na świat w robotniczej dzielnicy Zabrza. Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Górnośląskiej i Federalnego Krzyża Zasługi.

Spotkanie w katowickiej księgarni to doskonała okazja do zapoznania się zarówno z twórczością pisarza, jak i z jego niezwykłym życiem. Niepokorny artysta, mimo iż został wyrzucony z Akademii Sztuk Pięknych, zyskał uznanie jako nieprzeciętny ilustrator. Barwny życiorys rysownika i autora ponad 300 książek dla dzieci opisała Angela Bajorek w biografii Heretyk z familoka. Biografia Janoscha, która trafiła do księgarń na początku marca tego roku.

Podczas wyjątkowego spotkania, które poprowadzi redaktorka książki Olga Drenda, autorka opowie o współpracy z artystą i pracy nad stworzeniem tej niezwykłej lektury. Wszystkich wielbicieli twórczości Janoscha zapraszamy we wtorek 31 marca 2015 roku do Księgarni Zła Buka (Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1) na godz. 18.00.

Prócz zakupu książki w promocyjnej cenie, będzie również okazja do otrzymania autografu autorki.

Zapraszamy na spotkanie!

WSTĘP WOLNY!

Pierwsza biografia twórcy kultowego Cholonka

Urodził się w robotniczej dzielnicy Zabrza. Koszmary dzieciństwa przez długie lata egzorcyzmował alkoholem. Wyrzucony z Akademii Sztuk Pięknych w Monachium zyskał sławę jako rysownik o niepodrabialnym stylu. Stworzona przez niego para bohaterów Miś i Tygrysek, popularnością przebiła postaci z kreskówek Disneya – ale przekorny i obrazoburczy Janosch ilustrował także dzieła markiza de Sade i Charlesa Bukowskiego.

Jego życie to pasmo malowniczych i awanturniczych epizodów: paryskie lata wypełnione jazzem, motocyklowe włóczęgi po Lazurowym Wybrzeżu, hippisowskie balangi w Monachium, spalenie całego dobytku i ucieczka na Wyspy Kanaryjskie. Ocalenie i szczęście pod słońcem południa. Wolność, anarchizm i oświecenie mądrością Wschodu.

Janosch – pisarz, rysownik, mędrzec i heretyk, bluźnierca i człowiek boży. Niechętnie udziela wywiadów, a jednak zaufał Angeli Bajorek i odsłonił przed nią swoje tajemnice, dzięki czemu stał się bohaterem jednej z najbardziej fantastycznych biografii, jaką można sobie wyobrazić.