Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

16.11.2014

Paweł Huelle na toruńskim festiwalu

W Centrum Kultury ,,Dwór Artusa" kończy się coroczny festiwal Forte Artus Festival. W ramach imprezy odbyło się już wiele koncertów o bardzo różnorodnym charakterze, spektakli teatralnych i projekcji filmowych. W programie było też sporo spotkań autorskich.

Przed nami finał! Od strony literackiej tegoroczny Festival zakończy się spotkaniem z wybitnym prozaikiem, poetą i scenarzystą - Pawłem Huelle.

Autor wydanej w tym roku powieści Śpiewaj ogrody spotka się z czytelnikami 16 listopada (niedziela) o godz. 18.00 w Centrum Kultury „Dwór Artusa" (Rynek Staromiejski 6). O muzyce w cieniu Hitlera, literaturze w cieniu zbrodni, miłości w cieniu wojny i jak zawsze o starym Gdańsku opowie osobom zebranym w sali oraz prowadzącej wieczór Marcie Karpińskiej.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie z: Pawłem Huelle

Data spotkania: Niedziela, 16 listopada 2014

Godzina: 18:00

Gdzie: Centrum Kultury „Dwór Artusa” (Rynek Staromiejski 6, Totuń)

Prowadzący: Marta Karpińska

Piękna kobieta, Gdańsk w cieniu wojny i zaginiona opera Wagnera.

Greta przeczuwała, jak to wszystko się skończy. Obsesja jej męża na punkcie tajemniczej opery Wagnera. Mrożący krew w żyłach pamiętnik pewnego Francuza. Wojna. I dzień, w którym Rosjanie zajęli jej miasto, jej dom, jej życie… I tylko ten młody Polak, przypadkowy współlokator, nie pasuje do przeklętej układanki historii. Jego syn, kilkuletni chłopiec, z opowieści Grety zaczyna na nowo stwarzać świat. Świat, który już dawno przeminął.
Magiczna, misternie skonstruowana powieść o wielokulturowym świecie, w którym przenikały się różne tradycje i nacje. O muzyce w cieniu Hitlera, domu w cieniu zbrodni, miłości w cieniu wojny. I o niezwykłej przyjaźni małego chłopca z piękną Gretą.

"Huelle jest mistrzem opowieści. Opowiada tak, że bez wahania wchodzimy za nim w największy nawet mrok historii."
/Guardian/

"Huelle – pisarz zakochany w opowieści."
/Polityka/

"Huelle tworzy prozę wysmakowaną, przemyślaną, opartą na klasycznej poetyce i sprawdzonych motywach."
/Gazeta Wyborcza/

Paweł Huelle jest zakochanym w Gdańsku i Hrabalu pisarzem, scenarzystą i dramaturgiem. Autorem m.in. słynnego "Weisera Dawidka", "Mercedesa-Benza" czy "Opowieści chłodnego morza". Świat, który już dawno przeminął, w jego utworach nabiera niezwykłego blasku. Tętni życiem, uwodzi i hipnotyzuje.