Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

03.04.2014

Polecamy książkę "Zabić arcyksięcia"

Z tej okazji 3 kwietnia 2014 roku do Polski przyjechała księżna Sophie von Hohenberg, prawnuczka Franciszka Ferdynanda. Autorzy książki, Greg King i Sue Woolmans otrzymali od niej olbrzymie wsparcie podczas pracy nad powieścią. W przedmowie księżna napisała m.in. o poczuciu walki o dobre imię swojego pradziadka.

Zabić arcyksięcia to opowieść o związku pary arystokratów, bratanka panującego cesarza i kobiety ze zubożałej rodziny, którzy musieli walczyć o swoje prawo do miłości i przełamać dworskie konwenanse, by ocalić swój związek. To fascynujący portret austro-węgierskiego dworu, jego tajemnic, skandali i intryg. Książka odsłania kulisy jednego z najgłośniejszych romansów Europy przełomu wieków.

Greg King to amerykański pisarz, specjalizujący się w biografiach wybitnych postaci historycznych. Autor często gości w mediach jako ekspert i komentator dokumentów historycznych.

Sue Woolmans z wykształcenia inżynier dźwięku, z powołania królewski historyk i pisarka. Jej prace pojawiają się w takich pismach jak „Royalty Digest" i „Atlantis Magazine".

Greg King, Sue Woolmans

Zabić arcyksięcia

Tłumaczenie: Anna Gralak

Romans, o którym mówiła cała Europa. Zamach, który zmienił bieg historii.

Wszystko wskazuje na to, że zakochali się w sobie na wystawnym balu maskowym zorganizowanym w wiedeńskim pałacu w 1894 roku. Arcyksiążę, bratanek panującego cesarza Austrii i piękna dziewczyna ze zubożałej arystokratycznej rodziny. Ich miłość nie mogła zyskać akceptacji cesarskiego rodu, ale para odważnie zdecydowała się walczyć z konwenansami.

Książka Grega Kinga i Sue Woolmans odsłania kulisy jednego z najgłośniejszych romansów Europy przełomu wieków. Pasjonująca opowieść o zakazanej miłości na cesarskim dworze zmienia się jednak w trzymający w napięciu thriller. Atmosfera w Europie zaczyna gęstnieć, dochodzi do serii politycznych zamachów, a groźba wojny staje się coraz bardziej realna.

Zakochani nie wiedzą, jakie niebezpieczeństwo im grozi, gdy latem 1914 roku wybierają się w podróż do Sarajewa.

W 100. rocznicę wybuchu I wojny światowej autorzy odkrywają nowe fakty związane z postaciami, których śmierć przesądziła o rozpoczęciu jednego z największych konfliktów zbrojnych w dziejach.