Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

04.11.2014

Rusza Opolska Jesień Literacka

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie 12. Opolskiej Jesieni Literackiej z udziałem Prezydenta Miasta Opola 4 listopada 2014 roku.

Tegoroczną edycję Jesieni Literackiej zaingeruje spotkanie z Jerzym Illgiem oraz prezentacja książki Rozmowy. Spotkanie zatytułowane „Miło posiedzieć z pisarzem" rozpocznie się o godz. 17.00.

Podczas spotkania będą czytane też wiersze Wisławy Szymborskiej z tomu Czarna piosenka w interpretacji Judyty Paradzińskiej, aktorki Teatru Dramatycznego w Opolu.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Bonowicz, polski publicysta i poeta nominowany do Nagrody Nike 2014.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Opola do sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Minorytów 4 - wstęp wolny!

Opolska Jesień Literacka to regionalne święto literatury skierowane do szerokiego kręgu miłośników literatury i kultury. Na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną i jest literacką wizytówką Opola. Celem Opolskiej Jesieni Literackiej jest prezentacja ważnych wydarzeń literackich i kulturalnych kraju, a także zainteresowanie dorobkiem twórczym opolskiego środowiska literackiego, studentów, młodzieży szkolnej i mieszkańców miasta.

Tegoroczna edycja potrwa do 15 grudnia 2014 roku. Wydawnictwo Znak jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Spotkanie z: Jerzym Illgiem

Data spotkania: Wtorek, 04 listopada 2014

Godzina: 17:00

Gdzie: sala konferencyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Minorytów 4, Opole)

Prowadzący: Wojciech Bonowicz

Książki