Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

08.05.2014

Spotkanie w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Christopherem W. Gortnerem, autorem Przysięgi królowej, które odbędzie się 8 maja 2014 roku o godz. 18.00 w księgarni Matras w Warszawie. Wstęp wolny!

 

Spotkanie z: Christopherem W. Gortnerem

Data spotkania: Czwartek, 08 maja 2014

Godzina: 18:00

Gdzie: księgarnia Matras (Al. Solidarności 113, Warszawa)

Poruszająca i jednocześnie trzymająca w napięciu opowieść o jednej z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych władczyń znanych z kart historii

Nikt nie wierzył, że Izabela była stworzona do wielkich rzeczy. Drobna i niepozorna, miała zaledwie siedemnaście lat, kiedy niespodziewanie została dziedziczką tronu Kastylii. Nagle z pionka w dworskich rozgrywkach stała się jednym z kluczowych graczy. Musiała nauczyć się lawirować wśród licznych pułapek w niebezpiecznej walce o koronę i postawić wszystko na jedną kartę, by poślubić mężczyznę, którego wybrała.

Izabela Kastylijska przeszła do historii jako władczyni, która doprowadziła do zjednoczenia Hiszpanii i wizjonerka, dzięki której Krzysztof Kolumb dopłynął do wybrzeży Ameryki.

„Przysięga królowej” to poruszająca i jednocześnie trzymająca w napięciu opowieść o jednej z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych władczyń znanych z kart historii.

C.W. Gortner jest autorem poczytnych powieści historycznych i miłośnikiem historii. Zbierając materiały do książek odbył liczne podróże, uczył się dworskich tańców i zamieszkał w zamku w Hiszpanii. Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków.