Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

28.09.2015

„Szum" Magdaleny Tulli w finale Nike 2015!

Najnowsza książka Magdaleny Tulli znalazła się w ścisłym finale nagrody literackiej Nike. „Szum" to najodważniejsza, najbardziej osobista książka autorki „Włoskich szpilek". Magdalena Tulli odkrywa w niej uniwersalną prawdę o kondycji ludzkiej, w którą wpisany jest pierwiastek obcości, niedostosowania, a także dojmująca potrzeba wzajemnego zrozumienia i wybaczenia.

 

Magdalena Tulli do nagrody Nike była nominowana już cztery razy. Jest laureatką Nagrody im. Kościelskich, jej książki zostały przetłumaczone na wiele języków.

Uroczyste ogłoszenie zwycięzcy oraz wręczenie nagrody nastąpi w pierwszą niedzielę października. Nagroda Literacka Nike przyznawana za najlepszą książkę roku. Do udziału w konkursie dopuszczone są wszystkie formy literackie.W jury tegorocznej nagrody zasiadają: Piotr Bratkowski, Tomasz Fiałkowski, Mikołaj Grabowski, Irena Grudzińska-Gross, Ryszard Koziołek, Rafał Marszałek, Stanisław Obirek, Maria Anna Potocka, Maria Zmarz-Koczanowicz.

To najodważniejsza, najbardziej osobista książka Magdaleny Tulli

Najnowsza powieść jednej z najwybitniejszych polskich pisarek. Naznaczona emocjonalną intensywnością historia kobiety, próbującej przełamać towarzyszące jej od zawsze poczucie wyobcowania i poszukującej porozumienia z matką, z którą zawsze łączyły ją trudne relacje.

To najodważniejsza, najbardziej osobista książka Magdaleny Tulli. Autorka odkrywa w niej uniwersalną prawdę o kondycji ludzkiej, w którą wpisany jest pierwiastek obcości, niedostosowania, a także dojmująca potrzeba wzajemnego zrozumienia i wybaczenia.