Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

22.09.2014

„Szum” daje otuchę

W październiku ukaże się najodważniejsza i najbardziej osobista książka Magdaleny Tulli. Więcej o książce przeczytasz w najnowszym tygodniku „Newsweek".

„- Nikt jeszcze nie uzdrowił siebie samego pisaniem - mówi Tulli. - W każdym razie ja bym na to nie liczyła. Dla mnie pisanie książek jest szukaniem porozumienia z innymi ludźmi, jakiejś wspólnoty, czegoś co nas łączy. Nie być samotnym ze swoim doświadczeniem to potrzeba wielu osób i moja także. Dobrze jest poczuć się częścią większej całości".

Fragment artykułu pt. Dziewczynka, esesman i lis

autorstwa Sebastiana Łupaka.

Cały materiał ukazał się w tygodniku „Newsweek" nr 2014 39/ 14 i dostępny jest w e-Wydaniu

 

To najodważniejsza, najbardziej osobista książka Magdaleny Tulli

Najnowsza powieść jednej z najwybitniejszych polskich pisarek. Naznaczona emocjonalną intensywnością historia kobiety, próbującej przełamać towarzyszące jej od zawsze poczucie wyobcowania i poszukującej porozumienia z matką, z którą zawsze łączyły ją trudne relacje.

To najodważniejsza, najbardziej osobista książka Magdaleny Tulli. Autorka odkrywa w niej uniwersalną prawdę o kondycji ludzkiej, w którą wpisany jest pierwiastek obcości, niedostosowania, a także dojmująca potrzeba wzajemnego zrozumienia i wybaczenia.