Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

07.12.2016

Ta książka może zmienić życie

Do księgarń trafiła książka „Noc ognia" Erica-Emmanuela Schmitta, niezwykła opowieść o człowieku, który stanął na krawędzi zwątpienia. Miał dość swojego dotychczasowego życia, więc przyjął propozycję przyjaciela i wyruszył na Saharę, by tam zbierać materiały do filmu.

W trzech księgarniach trwa wyjątkowa akcja. Możesz wziąć tę książkę ze sobą, a zapłacić tyle, ile uważasz, że jest warta. Cała zebrana kwota zostanie przekazana Fundacji Pani Róża i przeznaczona na warsztaty dla kobiet. Celem warsztatów jest podniesienie poczucia własnej wartości i odkrycie talentów uczestniczek, z którymi pracować będą psychologowie, coachowie i mentorzy.

Oto księgarnie, w których trwa akcja:

WARSZAWA
Księgarnia Autorska Złote Tarasy (ul. Złota 59)

RZESZÓW
Księgarnia Nova (ul. Hetmańska 23)

WROCŁAW
Księgarnia Autorska (plac Grunwaldzki 22)

Eric-Emmanuel Schmitt

Noc ognia

Tłumaczenie: Łukasz Müller

Mówi się, że nie można pójść na pustynię i wrócić jako ta sama osoba…

Ta książka to niezwykła opowieść o człowieku, który stanął na krawędzi zwątpienia.
Miał dość swojego dotychczasowego życia, więc przyjął propozycję przyjaciela i wyruszył na Saharę, by tam zbierać materiały do filmu.

Pewnego wieczoru przypadkiem odłączył się od karawany. Beduiński przewodnik zniknął mu z oczu. Nie miał wody, ubrań ani nawet kompasu. Był zupełnie sam, zagubiony pośrodku pustyni. Powoli zapadały ciemności...
Tak zaczęła się noc, która odmieniła jego życie.
Bo czasem trzeba się zgubić, żeby się odnaleźć.

Tym człowiekiem był Eric-Emmanuel Schmitt.

"Noc ognia" to wyjątkowa książka w dorobku Erica-Emmanuela Schmitta, autora bestsellerowych "Papug z placu d’Arezzo", "Trucicielki" i "Oskara i pani Róży". Dzieląc się z czytelnikami głęboką refleksją i własną historią, Schmitt uczy, jak wykorzystać niepowtarzalną szansę, by na zawsze zmienić siebie – i swoje życie – na lepsze.