Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

21.04.2016

Tea time z Królową

W czwartek 21 kwietnia zapraszamy na przyjęcie z okazji 90. urodzin królowej Elżbiety II połączone ze spotkaniem autorskim z Markiem Rybarczykiem, korespondentem, podróżnikiem, ekspertem w dziedzinie kultury i historii Wielkiej Brytanii, a także znawcą życia Windsorów, autorem najnowszej biografii królowej „Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?". Rozmowę poprowadzi Ewa Wojciechowska, dziennikarka zajmująca się tematyką show-biznesu oraz miłośniczka rodziny królewskiej.

Świętowanie i pasjonujące rozmowy o tym, o czym nie mówi nam królowa, umili uczestnikom degustacja różnych rodzajów herbat i słodyczy uwielbianych przez Windsorów - w tym czekoladek z miętowym nadzieniem, za którymi przepada Elżbieta II. Oprócz tego przewidujemy również konkurs z nagrodami. Zapraszamy o godz. 18 do Empiku Nowy Świat w Warszawie (ul. Nowy Świat 15/17). Wstęp wolny.

Tajemnice, sekrety, zdrady. Oto prawdziwa historia Elżbiety II

W młodości nieśmiała i zamknięta w sobie, ale też atrakcyjna jak pin-up girl i zdyscyplinowana jak żołnierka. Zna się na koniach jak mało kto i zawsze wie, na którego postawić.

Nie znosi braku punktualności, herbatę pije w porcelanie tylko jednego producenta, a dla monarchii była gotowa poświęcić szczęście ukochanej siostry.
Jej powiernikami byli ukochana niania i Winston Churchill.
Nigdy nie miała być królową.
Elżbieta II.

Kim jest kobieta, która wyrosła na jedną z najtwardszych władczyń w historii Europy?
Co skrywa jej wiecznie opanowane oblicze?

Doświadczony autor, były dziennikarz BBC i korespondent w Londynie, Marek Rybarczyk, z werwą i polotem rysuje pełen niuansów portret jednej z najbardziej znanych, a jednocześnie skrytych postaci współczesnej historii. Kobiety uwielbianej przez miliony Brytyjczyków i znanej na całym świecie. Władczyni, która stała się symbolem wielkiego niegdyś imperium i która żelazną ręką wprowadziła w XXI wiek ród Windsorów, pokonując liczne wewnętrzne i medialne burze.