Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

13.11.2014

Tegoroczny AuTORytet – Wojciech Jagielski

Studenci dziennikarstwa z całej Polski zadecydowali o nadaniu tytułu AuTORytet Wojciechowi Jagielskiemu.

Jest to najważniejsze wyróżnienie w Plebiscycie MediaTory - przyznawane za całokształt pracy dziennikarskiej. Nagrodzonych tym mianem cechuje rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy.

Wojciech Jagielski - dziennikarz, korespondent wojenny i pisarz. Przez ponad 20 lat, wnikliwym reporterskim okiem przybliżał czytelnikom „Gazety Wyborczej" Azję Środkową, Zakaukazie, Kaukaz i Afrykę. W swoich książkach, opisując konflikty zbrojne, zawsze na pierwszym miejscu stawia bohatera, nie krwawe sceny, czy historie epatujące wojenną sensacją. Studenci docenili wieloletnią pracę dziennikarską Wojciecha Jagielskiego, wskazując go jako wzór do naśladowania, spełniający najwyższe standardy.

Nakladem wydawnictwa Znak dotychczas ukazaly sie: Trębacz z Tembisy, Wieże z kamienia, Wypalanie traw i Dobre miejsce do umierania.

To nie pierwsze wyróżnienie w Plebiscycie dla Wojciecha Jagielskiego. W 2008 roku otrzymał tytuł TORpedy, a cztery lata później ObserwaTORa.

Jest również laureatem takich wyróżnień jak: Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Nagroda Fundacji Pruszyńskich czy Nagroda im. Dariusza Fikusa.

fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Książki