Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

27.07.2014

Ubierz się jak „Dziewczyny z Powstania” i wygraj!

Weź udział w konkursie i uczcij pamięć bohaterek Powstania w modny sposób. Stwórz stylizację wzorowaną na stylu kobiet z okupowanej Warszawy i zdobądź m.in. torbę inspirowaną książką Anny Herbich.

Bohaterki książki Dziewczyny z Powstania doskonale pamiętają, w co były ubrane w dniu wybuchu Powstania Warszawskiego. Były to codzienne stroje: spódnice, bluzki, sukienki, sandały - wszystko z klasą i smakiem, bo taki był styl Warszawianek nawet w czasie wojny. Lato było upalne, a Powstanie miało trwać 2-3 dni. Poszły więc tak, jak stały - w sukienkach: walczyć, opatrywać rannych, nosić meldunki, ukrywać się w piwnicach.

W 70. rocznicę Powstania chcemy uczcić pamięć o bohaterkach w niezwykły sposób: przypomnieć szyk, klasę, elegancję Warszawianek i zainspirować Państwa do stworzenia stylizacji, wzorowanej stylem kobiet z okupowanej Warszawy.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy do 27 lipca 2014 roku na stronie szafiarenka.pl zamieścić zdjęcia stylizacji inspirowanej modą lat 40-tych.

Do wygrania m.in. atrakcyjne nagrody ufundowane przez wydawnictwo Znak: eco torby „Dziewczyn z Powstania" oraz 7 zestawów książek z serii "Prawdziwe historie" w tym książka Dziewczyny z Powstania z autografem.

Dwie główne nagrody wybierze Jury Konkursowe w tym Anna Herbich, autorka książki Dziewczyny z Powstania. 10 kolejnych wyróżnień zostanie przyznanych na podstawie głosowania na Facebooku, które rozpocznie się 28 lipca. Zwycięzców konkursu poznamy 1 sierpnia 2014 roku.

konkurs

Szczegóły i zasady konkursu dostępne są TUTAJ.  

Miłej zabawy!

W sukienkach na barykady

Sławka do dziś żałuje, że nie pocałowała młodego powstańca, który się w niej kochał.
Halina urodziła synka tuż przed godziną „W” i cudem ocaliła mu życie.
Zosia złamała konspiracyjne zasady i zdradziła swoje imię ukochanemu.

Powstanie Warszawskie miało trwać kilka dni. Godzina „W” zastała kobiety w codziennych sytuacjach: na ulicach, w szkołach, w domach. Walczyły wszystkie, każda na swój sposób. Ratowały rannych, chroniły swoje dzieci, chwyciły za broń. Umawiały się na randki w cieniu spadających bomb, brały śluby w białych kitlach sanitariuszek zamiast sukien. Odniosły największe zwycięstwo – przeżyły.

Anna Herbich w przejmujący sposób pokazuje, jak naprawdę wyglądało życie w czasie 63 dni heroicznej bitwy. Pozwala nam zobaczyć Powstanie Warszawskie z zupełnie innej perspektywy: oczami kobiet.

Kup bawełnianą torbę z wizerunkiem „Dziewczyny z Powstania”, inspirowaną książką Anny Herbich.


Dziewczyny z powstania – torba bawełniana

Książka w bestsellerowej serii Prawdziwe Historie. Ponad 250 000 sprzedanych egzemplarzy.