Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

19.10.2015

W Krakowie od poniedziałku rusza Festiwal Conrada

Podczas Festiwalu zapraszamy na spotkania z naszymi autorami. Szczególnie zapraszamy na spotkanie z dwukrotnym laureatem Nagrody Nike Wiesławem Myśliwskim i Kristiną Sabaliauskaitė, autorką bestsellerowej powieści „Silva rerum".


Program spotkań z autorami Znaku

19 października, poniedziałek


godz. 14, Pałac pod Baranami - Ziemowit Szczerek,

godz. 20 - Obłaskawianie świata. Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim. Pałac pod Baranami.

23 października, piątek
godz. 14 - Sylwa obojga narodów. Spotkanie z Kristiną Sabaliauskaitė, prowadzenie: Michał Nogaś. Pałac pod Baranami

24 października, sobota
godz. 17 - Nagroda Goncourtów - polski wybór. Spotkanie z Davidem Foenkinosem, autorem „Delikatności" i „Naszych rozstań". Pałac pod Baranami

25 października, niedziela
godz. 14:30, Pałac pod Baranami - Edward Hirsch
godz. 15:30, Pałac pod Baranami - Angelika Kuźniak, Magdalena Grzebałkowska

Festiwal Conrada to najważniejsze literackie wydarzenie w Europie Środkowej. Tegoroczny kierunek literackich poszukiwań wyznacza hasło Pod Prąd. Festiwal będzie okazją do rozmowy o literaturze, która nie podąża za głównym nurtem i wyrywa nas z wygodnego letargu.

Tegoroczny Festiwal Conrada to również - po raz pierwszy na taką skalę - okazja do prezentacji i promocji twórczości młodych twórców, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z literaturą. Po raz pierwszy w historii wręczona zostanie Nagroda Conrada - ogólnopolskie wyróżnienie dla debiutantów, brakujące ogniwo na mapie polskich laurów literackich. Nagroda będzie przyznawana co roku. Laureat zostanie jednak wyłoniony nie przez jury, a przez publiczność festiwalu. Wyróżnienie ma być wsparciem dla początkujących pisarzy, ale i zachętą dla wydawnictw do śmielszego inwestowania w młodych twórców. Ustanowienie Nagrody Conrada pozwoli realizować kluczowe cele zawarte w Strategii Miasta Literatury UNESCO. Fundatorem nagrody jest Miasto Kraków, a partnerami Instytut Książki, Fundacja Tygodnika Powszechnego oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

Książki