Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

30.04.2014

Wkrótce premiera!

Już 30 kwietnia 2014 roku ukaże się niezwykła książka Przysięga królowej. Opowieść o Izabelii Kastylijskiej C.W. Gortnera. Izabela Kastylijska przeszła do historii jako władczyni, która doprowadziła do zjednoczenia Hiszpanii, i wizjonerka, dzięki której Krzysztof Kolumb dopłynął do wybrzeży Ameryki.

Przysięga królowej. Opowieść o Izabeli Kastylijskiej to intrygująca, poruszająca i świetnie udokumentowana lektura o jednej z najbardziej kontrowersyjnych władczyń Hiszpanii.

Christopher W. Gortner - autor poczytnych powieści historycznych i miłośnik historii. Zbierając materiały do książek, odbył liczne podróże, uczył się dworskich tańców i zamieszkał na pewien czas w hiszpańskim zamku. Jego powieści zdobyły międzynarodową sławę i zostały przetłumaczone na czternaście języków.

W dniach 7-13 maja 2014 roku autor odwiedzi Polskę!

Osoby zainteresowane wywiadem prosimy o kontakt:

Małgorzata Ochab

tel. (12) 61-99-552
e-mail: [email protected]

C.W. Gortner o zbieraniu materiałów do książki
Autor o książce ”Przysięga królowej”
Czytelniczka o książce ”Przysięga królowej”
Gortner o planach nowej książki

Poruszająca i jednocześnie trzymająca w napięciu opowieść o jednej z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych władczyń znanych z kart historii

Nikt nie wierzył, że Izabela była stworzona do wielkich rzeczy. Drobna i niepozorna, miała zaledwie siedemnaście lat, kiedy niespodziewanie została dziedziczką tronu Kastylii. Nagle z pionka w dworskich rozgrywkach stała się jednym z kluczowych graczy. Musiała nauczyć się lawirować wśród licznych pułapek w niebezpiecznej walce o koronę i postawić wszystko na jedną kartę, by poślubić mężczyznę, którego wybrała.

Izabela Kastylijska przeszła do historii jako władczyni, która doprowadziła do zjednoczenia Hiszpanii i wizjonerka, dzięki której Krzysztof Kolumb dopłynął do wybrzeży Ameryki.

„Przysięga królowej” to poruszająca i jednocześnie trzymająca w napięciu opowieść o jednej z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych władczyń znanych z kart historii.

C.W. Gortner jest autorem poczytnych powieści historycznych i miłośnikiem historii. Zbierając materiały do książek odbył liczne podróże, uczył się dworskich tańców i zamieszkał w zamku w Hiszpanii. Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków.