Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

07.03.2022

Woblink Dźwigaczem Kultury 2021 za akcję Czytaj PL!

z wielką dumą ogłaszamy, że Woblink został uhonorowany tytułem Dźwigacza Kultury. Nagroda przyznawana jest przez KBF jego partnerom, sponsorom i partnerom medialnym. Wyróżnienie jest symbolem tego, jak istotne dla rozwoju kultury miejskiej jest wsparcie biznesu i mediów.

Woblink otrzymał tytuł Dźwigacza Kultury za przygotowanie, koordynację i obsługę techniczną akcji Czytaj PL - największej tego typu akcji czytelniczej w Polsce. Czytaj PL ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków. Przez cały listopad, po zeskanowaniu w aplikacji Woblink specjalnego kodu QR, można było skorzystać z wirtualnej biblioteki. Tradycyjnie znajdowało się w niej 12 bestsellerów dostępnych do czytania i słuchania zupełnie za darmo.

Organizatorami akcji byli Woblink, Miasto Kraków i KBF. Partnerem strategicznym akcji był Instytut Książki. Akcja nie odbyłaby się bez wydawców, którzy udostępnili elektroniczne wersje książek całkowicie za darmo. W tym roku byli to: Wydawnictwo Literackie, Cyfrant, Wydawnictwo Filia, Wydawnictwo Rebis, Dowody na Istnienie, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo SQN, Wydawnictwo Czwarta Strona, Wydawnictwo Karakter, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Otwarte, Audioteka, StoryBox.

Fot. Joanna Gałuszka