Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

12.08.2016

Wojciech Jagielski na Zakopiańskim Festiwalu Literackim

W dniach 12-14 sierpnia odbędzie się pierwszy Zakopiański Festiwal Literacki „Pod Tatry tylko z książką". W sobotę 13 sierpnia z czytelnikami spotka się Wojciech Jagielski, wybitny pisarz i reporter, laureat Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera z 2003 r., autor wstrząsającego reportażu "Wszystkie wojny Lary".

Festiwal ma nawiązywać do bogatych tradycji artystycznych i literackich Zakopanego. „Dawne Zakopane", piszą organizatorzy, „to przecież takie nazwiska jak Stanisław Witkiewicz, Witkacy, Jan Kasprowicz, Kornel Makuszyński, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Julian Tuwim".

Uznanych nazwisk nie zabraknie i teraz; gośćmi festiwalu będą m.in. Wojciech Jagielski, Anna Janko, Angelika Kuźniak, Mariusz Szczygieł i Krzysztof Varga. Spotkają się oni z czytelnikami w ramach cyklu „Szczyty Literatury".

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim odbędzie się w sobotę 13 sierpnia o godz. 18 w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego przy ul. Krupówki 41.

Szczegółowy program Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego można znaleźć tutaj.

Książki