Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

09.03.2015

Zapraszamy do Zabrza!

Serdecznie zapraszamy na świętowanie razem z nami 84 urodzin Janoscha!

W poniedziałek, 9 marca 2015 o godzinie 18.00 na scenie Teatru Nowego w Zabrzu w niezobowiązującej atmosferze śląskiej biesiady odbędzie się spotkanie z okazji premiery książki Heretyk z familoka. Biografia Janoscha!

Gośćmi na scenie będą m.in. Pani Prezydent Miasta Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, autorka biografii Angela Bajorek, redaktor naczelny Znaku Jerzy Illg, reżyserka Magdalena Piekorz, dyrektor Teatru Korez Mirosław Neinert oraz wielu innych znawców i miłośników życia i twórczości Janoscha.

Spotkanie moderować będzie dwójka zdeklarowanych janoschomaniaków: Czesław Zdechlikiewicz i Dariusz "Gryzok" Walerjański.

Równie serdecznie zapraszamy na pozostałe wydarzenia towarzyszące urodzinom Horsta Eckerta w pozostałe dni tygodnia.

 

 

Informacja o nich odstępna na stronie Urzędu Miasta Zabrze - link.

Pierwsza biografia twórcy kultowego Cholonka

Urodził się w robotniczej dzielnicy Zabrza. Koszmary dzieciństwa przez długie lata egzorcyzmował alkoholem. Wyrzucony z Akademii Sztuk Pięknych w Monachium zyskał sławę jako rysownik o niepodrabialnym stylu. Stworzona przez niego para bohaterów Miś i Tygrysek, popularnością przebiła postaci z kreskówek Disneya – ale przekorny i obrazoburczy Janosch ilustrował także dzieła markiza de Sade i Charlesa Bukowskiego.

Jego życie to pasmo malowniczych i awanturniczych epizodów: paryskie lata wypełnione jazzem, motocyklowe włóczęgi po Lazurowym Wybrzeżu, hippisowskie balangi w Monachium, spalenie całego dobytku i ucieczka na Wyspy Kanaryjskie. Ocalenie i szczęście pod słońcem południa. Wolność, anarchizm i oświecenie mądrością Wschodu.

Janosch – pisarz, rysownik, mędrzec i heretyk, bluźnierca i człowiek boży. Niechętnie udziela wywiadów, a jednak zaufał Angeli Bajorek i odsłonił przed nią swoje tajemnice, dzięki czemu stał się bohaterem jednej z najbardziej fantastycznych biografii, jaką można sobie wyobrazić.