Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

12.11.2015

Spotkanie z Markiem Kondratem

W czwartek 12 listopada zapraszamy na przedpremierowe spotkanie autorskie z Markiem Kondratem, poświęcone wydaniu jego najnowszej książki „Winne strony. Opowieść o pasji, która zmienia życie". Spotkanie odbędzie się w restauracji BARaWINO przy ul. Mostowej 1 w Krakowie, a poprowadzi je Szymon Kloska. Początek o godz. 18. Zapraszamy.

Opowieść o pasji, która zmienia życie.

Kamery, światła jupiterów i czerwone dywany Marek Kondrat zamienia na równe rzędy winnych krzewów i mroczne piwnice. U szczytu kariery aktorskiej schodzi ze sceny i znika z kinowych ekranów. W połowie życia, krok za krokiem, odkrywa nowy świat, którego centrum stanowi vitis vinifera – winna latorośl. Przygoda zamienia się w pasję, a ta – w sposób na życie.
Świat wina Marka Kondrata to podróże w bliskie i dalekie regiony, to nieustanne odkrywanie krajobrazów, ich barw, smaków i zapachów, to spotkania z ludźmi, którzy, tak jak on, wybrali i pokochali wino.
Marek Kondrat zabiera czytelników w podróż dookoła świata: od spalonej słońcem Toskanii przez górzystą Amerykę Południową po wyspy Nowej Zelandii, bo – jak mawiają – wino pite tam, skąd pochodzi, smakuje najlepiej.