Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wydaj książkę w Znaku!

  Szukamy nowych, ciekawych głosów i niebanalnych tematów. Czekamy na powieści, literaturę faktu, poradniki, książki dla dzieci i młodzieży. Nie wydajemy poezji, dramatów, prac naukowych. Chętnie za to poznamy utalentowanych debiutantów. Będzie nam bardzo miło zapoznać się z Państwa twórczością. Prosimy o przeczytanie zasad dotyczących nadsyłania propozycji wydawniczych.

 1. WAŻNE: Nie przyjmujemy maszynopisów/rękopisów/książek nadsyłanych tradycyjną pocztą. Nie czytamy, nie przechowujemy i nie odsyłamy maszynopisów ani rękopisów.
 2. Propozycje wydawnicze przyjmujemy wyłącznie w formie elektronicznej pod adresem pocztaliteracka@znak.com.pl. Prosimy o nadsyłanie tekstów w plikach .doc lub .rtf.
 3. Nadesłana pocztą elektroniczną propozycja wydawnicza powinna zawierać:
  1. 30 stron proponowanego tekstu (najlepiej początek) - jeśli propozycja nas zainteresuje, poprosimy o całość;
  2. krótki i ciekawy opis propozycji określający jej gatunek, temat, odbiorcę;
  3. biogram autorki/autora i dane kontaktowe (e-mail, telefon).
 4. Ze względu na liczbę nadsyłanych tekstów jesteśmy w stanie kontaktować się tylko z autorami propozycji, które nas zainteresują. Nie uzasadniamy decyzji odmownych, nie komentujemy odrzuconych propozycji. Jeśli nie skontaktujemy się w ciągu 3 miesięcy, oznacza to, że nie jesteśmy zainteresowani nadesłanym tekstem.
 5. Państwa dane osobowe przesłane wraz z propozycją wydawniczą będą przetwarzane w celu oznaczenia autorstwa oraz odpowiedzi na nadesłaną propozycję. Administratorem danych jest Społeczny Instytut Wydawniczy Sp. z o.o., z siedzibą w Krakowie, przy ul. Kościuszki 37, kod pocztowy 30-105. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do realizacji ww. celów. Zasady przetwarzania danych osobowych opisane są w Polityce prywatności.