Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Anna Wierzbicka

profesor językoznawstwa na Australijskim Uniwersytecie Narodowym w Canberze.
Urodzona i wykształcona w Polsce, po studiach na Uniwersytecie Warszawskim pracowała w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Jest autorką ponad dwudziestu książek, w których językoznawstwo łączy się z antropologią, psychologią, filozofią, a także z teologią. Jej książka "What Did Jesus Mean: Explaining the Sermon on the Mount and the Parables in Simple and Universal Human Concepts" została wydana przez Oxford University Press w roku 2001, a w skróconej wersji przez PWN ("Co mówi Jezus? Objaśnianie przypowieści ewangelicznych w słowach prostych i uniwersalnych") w roku 2002.
Anna Wierzbicka jest twórczynią Naturalnego Metajęzyka Semantycznego (NSM), od wielu lat rozwijanego w Australii we współpracy z Cliffem Goddardem, a także wyrastającego z NSM Języka Minimalnego. Za całokształt pracy Wierzbicka otrzymała w roku 2010 Nagrodę Fundacji Nauki Polskiej w zakresie humanistyki i nauk społecznych.
Mieszka z mężem w Canberze, ma dwie córki i sześcioro wnuków, ale utrzymuje stałe kontakty ze środowiskiem naukowym w Polsce.
31.07.2017

Anna Wierzbicka

W co wierzą chrześcijanie?

Broszurowa ze skrzydełkamiRok wydania: 2017
więcej