Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Sekretnik, czyli przepis na szczęście

Aby osiągnąć wymarzony cel

Jestem trochę zawiedziona książką Katarzyny Michalak dotyczącej przepisu na szczęście. Początkowo myślałam, że będzie to kolejna powieść pisarki, ale okazało się, że jest to poradnik. Atutem książki jest niewątpliwie jej okładki, a opis z tyłu okładki zapowiadał, że będzie to coś ciekawego, lekka i przyjemna opowieść. Okazało się jednak, że jest to długi opis drogi, jaką trzeba przejść, aby osiągnąć wymarzony cel, który z każdą kolejną stroną był coraz „cięższy do czytania".

Nie wciągnęła mnie ani nie zachwyciła. Dodatkowo autorka nawiązuje bardzo często do bohaterki jednej ze swoich powieści, prowadząc z nią zabawny dialog, jednakże dla osoby, która tej książki nie czytała, pewne kwestie nie są do końca jasne.

Wnioski wynikające z książki są jednak słuszne: aby spełnić swoje marzenia potrzebna jest motywacja, ciężka praca, odwaga, a także chęć zmian, a czasem okazuje się, że to, co sobie wymarzyliśmy, nie było warte włożonego trudu. Podsumowując książka ma swoje plusy i minusy ,ale daje też duże pole do przemyśleń.


Recenzent: Karolina Iskierka

Sięgnij po marzenia!

Willa? Lexus? Książę? A może po prostu dobra praca?
Wcale nie potrzebujesz czarodziejskiej różdżki, by spełnić swoje marzenia.
Wystarczy wyobraźnia, odwaga i drobna pomoc Sekretnika.
Była zwyczajną dziewczyną. Gnieździła się w maleńkiej kawalerce i nienawidziła swojej pracy. Pewnego dnia stała się pisarką bestsellerów, kobietą sukcesu, a Sekretnik napisała w swoim wymarzonym domku pod lasem. Kopciuszek?
Nie! – Drimerka, która zdobyła się na szczerą rozmowę z samą sobą.


Sekretnik to bardzo osobisty, praktyczny poradnik, jak uwierzyć w marzenia
i dostrzec te, które są naprawdę nasze.

Katarzyna Michalak dzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, i pokazuje, że chociaż droga do sukcesu bywa kręta i wyboista, można marzyć skutecznie.