Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii

Aż chce się czytać

Jestem licealistką, której w gimnazjum kazano przeczytać ,,W pustyni i w puszczy".

To był koszmar, długie opisy przyrody jakimi ,,obdarował" nas genialny Henryk Sienkiewicz zabierały całą radość z czytania. Przez to, o mały włos nie odrzuciłam uwspółcześnionej kontynuacji Leszka Talki, bo obawiałam się podobnych historii. Na szczęście ciekawość wygrała i jestem oczarowana stylem, w jakim autor ugryzł temat Stasia, Nel i ich nowych przygód.

Będę polecała wszystkim moim znajomym, bo to kawał świetnej literatury przygodowej.


Recenzent: Julka Stempkowska

Dalsze losy Stasia i Nel w tempie przygód Indiany Jonesa

Dwa lata po porwaniu w Afryce, z którego Stasiowi i Nel udało się wyrwać, chłopak z ojcem trafia do Indii. W Madrasie z niecierpliwością oczekuje na Nel. Tymczasem dziewczynka znika bez śladu. Staś i jego nowi przyjaciele, Mungo Jones i nieprzewidywalna Malka, wyruszają na jej poszukiwanie. Nieoczekiwanie wplątują się w sieć międzynarodowej szpiegowskiej gry. Przed nimi niebezpieczna rozgrywka i tajemnica największego diamentu świata.

Czy przyjaciele wyrwą Nel z rąk bezwzględnego księcia? Co łączy Nel z niesamowitym światem hinduskiej magii? Kto rozwiąże zagadkę chłopca, który zmienia się w panterę?

„Książki powinny być pisane i czytane z radości. Czterdzieści lat temu miałem taką frajdę, czytając pierwszą książkę w życiu – »W pustyni i w puszczy«.
Teraz miałem frajdę, pisząc jej kontynuację.
Ta książka powstała z radości”.

W tej serii ukazało się także w „Pustyni i w puszczy”:

W pustyni i w puszczy