Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mądre dzieci

Barwne życie

„Mądre dzieci" to przezabawna opowieść o dwóch siostrach bliźniaczkach - Dorze i Norze. Obecnie mają po 75 lat, ale i tak cieszą się pełnią życia. Narratorem jest tu jedna z nich - Dora. Opowiada o niezwykłych przygodach jakie się im przydarzyły.
Wychowywała je babcia w dość niekonwencjonalny sposób. Pochodziły z rodziny aktorskiej, choć ich prawdziwy ojciec nigdy ich nie uznał i oficjalnie ogłoszono, iż są dziećmi jego brata. Zawsze ciągnęło je na scenę, lubiły publiczne występy. Od najmłodszych lat ćwiczyły taniec i pewnego dnia zaczęły swoje występy w kabarecie. Dora opowiada, jak wyglądało ich życie, w barwnym świecie pełnym niezwykłych ludzi i specyficznej atmosfery show biznesu. Autorka niezwykle zabawnie opisuje przygody sióstr, ich romanse, sukcesy. Czytając tę powieść czujemy się jak byśmy byli obecni w miejscu akcji i wszystko widzieli na własne oczy. Bohaterów jest sporo, a także powiązań rodzinnych, ale Angela Carter opisuje to tak, że można się w tym bez problemu odnaleźć. Książka jest bardzo wciągająca i sprawia, że od razu mamy lepszy humor.

Recenzent: Monika Laufer

Angela Carter

Mądre dzieci

Tłumaczenie: Joanna Jabłońska Bayro

Jedna z najzabawniejszych powieści Angeli Carter

Przygotowaliśmy dodruk tego tytułu specjalnie na życzenie naszych klientów

Szalone jest życie staruszki! Dora i Nora, postrzelone bliźniaczki, to uosobienie radości, wdzięku, seksapilu, energii i apetytu na życie. Tyle że mają po siedemdziesiąt pięć lat. Ale czy w czymś to przeszkadza?

Mądre dzieci to komiczna opowieść o karierze dwóch zwariowanych kobiet, które najlepiej czują się na kabaretowej scenie. To szalony kankan na tle historii przełomu XIX i XX wieku. Kokieteryjny uśmiech zarezerwowany dla tych, którzy wiedzą, czym jest dystans do świata.

Mądre dzieci to wspaniała powieść, soczysta, zabawna i mądra na swój przewrotny sposób.

Seria 50 na 50. 50 książek na 50-lecie Znaku
Przedstawiamy najlepszy przewodnik po świecie literatury.
Wybitni autorzy, ważne dzieła. Książki zarówno dobrze znane, jak i niesłusznie zapomniane. Kultowe, prowokacyjne, klimatyczne i refleksyjne.
Seria 50 na 50 to książki, które po prostu trzeba znać.