Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Instytut

Będziesz bał się zasnąć

Jeśli lubisz się bać, ten thriller jest dla ciebie. Stara kamienica w centrum Krakowa. Mieszkanie i jego siedmioro mieszkańców. Możesz ich nawet znać, wszak autor idealnie opisał ich wygląd, charakter, ich słabostki. Może to ludzie, których mijałeś na ulicy. Zamknięci teraz w ograniczonej przestrzeni, w mieszkaniu, które stało się pułapką, ich więzieniem. Nie mogą z niego wyjść ani uciec. Myślisz: Niemożliwe! A jednak... Co zrobić? Jak przeżyć? Jak opanować narastający strach? Jak uciec? Czy ta walka z nieznanym wrogiem ma jakkolwiek sens? I kim są Oni?
Tego wam nie powiem, to musicie odkryć sami, Ta historia mogła się wydarzyć, ta historia może być twoim koszmarem. Książkę czyta się z zapartym tchem, do ostatniej kartki. Chcesz poznać rozwiązanie zagadki, wiedzieć dlaczego. Chcesz wyjść z domu i znaleźć to miejsce. Może to właśnie twoje mieszkanie? Zapraszam do zatopienia się w pokręconym, zamkniętym świecie. Mam jednak wątpliwości, czy polecać tę książkę jako lekturę na długie zimowe wieczory - ja bałam się zasnąć.

Recenzent: Agnieszka Leśniewska

Przeraziły cię filmy "Cube" czy "The Ring"? Po lekturze "Instytutu" nie będziesz mógł zasnąć!

Mam na imię Agnieszka. Moje mieszkanie ma na imię Instytut. Dwanaście godzin temu zostałam w nim uwięziona. Mój dom jest moim więzieniem. Nie mogę z niego wyjść. Nikt nie może do niego wejść.

Kamienica w centrum Krakowa. Siedem osób, które nie mogą się z niej wydostać. Krwawy napis: „To nasze mieszkanie”, jest jedyną wskazówką, jaką otrzymują. Wkrótce rusza lawina makabrycznych zdarzeń. Czy komukolwiek uda się uciec?