Droga Wojownika - najkrótsza refleksja
Sławomir Petelicki stał się legendą za życia. Dzięki jego wizji i niezłomności, jednostka GROM znalazła się w światowej elicie i stała się powodem do narodowej dumy.Znam Andrzeja od wielu lat dlatego wiem, jak bardzo ważna jest dla niego sprawa bezpieczeństwa i obronności Rzeczpospolitej Polskiej, a w tym kontekście rola jednostki GROM.
Jestem przekonany, że ta przygotowana z największą starannością książka jest wyrazem jego osobistego uznania i szacunku dla dokonań Generała. Dla mnie również był on symbolem wojownika, dla którego honor i ojczyzna były treścią życia.
Recenzent: Dr Andrzej Bryl
Andrzej Wojtas
Droga wojownika. Opowieści o twórcy GROM-u generale Sławomirze Petelickim zebrał Andrzej Wojtas
Twierdził, że Pan Bóg nie lubi tchórzy
Jego uścisk dłoni był niczym imadło, a spojrzenie niebieskich oczu przeszywało na wylot.
Twierdził, że Pan Bóg nie lubi tchórzy.
Stworzył GROM – jednostkę wojskową, która należy do najlepszych sił specjalnych na świecie.
Generał Sławomir Petelicki – wojownik, dowódca, legenda.
Dżentelmen ceniący sobie honor i łobuz z szelmowskim uśmiechem. Uwielbiany dowódca, który bezgranicznie ufał swoim żołnierzom i rogata dusza, której bezkompromisowość robiła mu wrogów.
Droga wojownika to zbiór opowieści o człowieku, który dał Polakom powód do dumy w postaci GROM-u. Generała Petelickiego wspominają ludzie, którzy zetknęli się z nim na różnych etapach jego życia: szkolni koledzy, oficerowie wywiadu, twórcy służb specjalnych, dziennikarze i przede wszystkim towarzysze broni. Komandosi, którzy razem z nim budowali GROM i ci, którzy potem mieli szczęście służyć pod jego rozkazami. Żołnierze, na których odcisnął swoje piętno i scalił w oddział niczym palce zaciskają się w pięść.