Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ujarzmienie

Eksperyment

Ta książka to istny eksperyment na czytelnikach. Czytając ją czułem się osaczony przez historię, której bieg zupełnie mnie pochłonął. Strefa X to nie tylko niezbadana powierzchnia wytworzona na potrzeby książki... Myślę, że to analogia do naszych sfer umysłu, których nie jesteśmy w stanie zgłębić choć bardzo byśmy chcieli. Takich zależności jest w tej książce więcej i wszystkie wpływają jednocześnie terapeutycznie i refleksyjnie oraz fanatycznie - obsesyjnie. Autor jednak zachował odpowiednią harmonię i nie da się zwariować przy jej czytaniu, także spokojnie proszę brać i czytać, zachwycać się i myśleć!
Recenzent: Konrad Moniuszko

Jeff VanderMeer

Ujarzmienie

Tłumaczenie: Anna Gralak

Bestseller New York Timesa!

Nie wierz zmysłom. Strefa X zmienia każdego

Strefa X nadal broni swoich tajemnic. Southern Reach, podupadająca rządowa agencja, do kolejnej próby zbadania terenu przydziela Kontrolera. Dla Johna Rodriqueza, śledczego po przejściach, to ostatnia zawodowa szansa. Poczynania nowego szefa nadzoruje tajemniczy Głos domagający się regularnych raportów. Okazuje się, że nie tylko w Strefie X działają siły zmieniające ludzki umysł. Czy mężczyzna będzie w stanie je ujarzmić?

Nie wierz zmysłom. Strefa X zmienia każdego.

„Ujarzmienie” to druga część bestsellerowej trylogii Jeffa VanderMeera. Literatura grozy i klasyczna fantastyka najwyższej próby. Już pierwszy tom – „Unicestwienie” – został doceniony przez fanów i zyskał entuzjastyczne recenzje krytyków na całym świecie.