Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Gdzie jest zamek? Nowe przygody poszukiwaczy zaginionej wazy

Gdzie jest zamek? Nowe przygody poszukiwaczy

Kuba wraz z siostrą Basią, lampą Melanią i jamnikiem Racuchem po raz kolejny ratują świat od zagłady. Tym razem dawny wróg okaże się sprzymierzeńcem. Oprócz tego wraz z bohaterami odbędziemy podróże po całym świecie a nawet i kosmosie... Niezapomniana przygoda w świecie techniki XXI wieku.

Recenzent: Karolina zając

Drugi tom przygód jedenastoletniego Kuby, jego dwuletniej siostry Basi, gadającej lampy Melanii i jamnika Racucha, znanych z powieści Poszukiwacze zaginionej wazy.
Bohaterowie znów muszą ratować świat przed najczarniejszym z czarnych charakterów. Tym razem jest nim Tenebrus, biznesmen opętany żądzą zysku, który chce rozpętać trzecią wojnę światową. Poszukiwaczy czeka więc kolejna szaleńcza gonitwa: po zimowym Petersburgu, starożytnym Rzymie (gdzie cudem unikają pożarcia przez lwy na arenie), a nawet w kosmosie. Na swojej drodze spotykają całą plejadę zabawnych, a czasem strasznych postaci, podróżują w czasie i przestrzeni.
Dynamiczne tempo akcji, przezabawne dialogi i niezwykle oryginalne przygody sprawiają, że od nowej powieści Małkowskiego trudno się oderwać.