Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Heretyk z familoka. Biografia Janoscha

Inspirująca

„Heretyk z familoka" to pierwsza biografia, która szczerze i ze szczegółami opisuje życie Janoscha. Jak nie wiecie, kim jest? To normalne, bo autor bardziej znany jest w Niemczech. Janosch napisał rewelacyjne książki dla dzieci, które za granicą osiągnęły miano kultowych. Nikt jednak się nie interesuje jego życiem, bo nikt teoretycznie nie chce czytać o traumach. Ale jeśli ktoś ceni prawdziwe życie, problemy i jest oswojony z okrutnym światem, na pewno ta książka go zainspiruje i umocni.
Recenzent: Gosia Lipka

Pierwsza biografia twórcy kultowego Cholonka

Urodził się w robotniczej dzielnicy Zabrza. Koszmary dzieciństwa przez długie lata egzorcyzmował alkoholem. Wyrzucony z Akademii Sztuk Pięknych w Monachium zyskał sławę jako rysownik o niepodrabialnym stylu. Stworzona przez niego para bohaterów Miś i Tygrysek, popularnością przebiła postaci z kreskówek Disneya – ale przekorny i obrazoburczy Janosch ilustrował także dzieła markiza de Sade i Charlesa Bukowskiego.

Jego życie to pasmo malowniczych i awanturniczych epizodów: paryskie lata wypełnione jazzem, motocyklowe włóczęgi po Lazurowym Wybrzeżu, hippisowskie balangi w Monachium, spalenie całego dobytku i ucieczka na Wyspy Kanaryjskie. Ocalenie i szczęście pod słońcem południa. Wolność, anarchizm i oświecenie mądrością Wschodu.

Janosch – pisarz, rysownik, mędrzec i heretyk, bluźnierca i człowiek boży. Niechętnie udziela wywiadów, a jednak zaufał Angeli Bajorek i odsłonił przed nią swoje tajemnice, dzięki czemu stał się bohaterem jednej z najbardziej fantastycznych biografii, jaką można sobie wyobrazić.