Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ewa Drzyzga. Jak ja to robię

Jak ja to robię, czyli przepis na szczęście

Stacja TVN wyprodukowała wiele programów telewizyjnych, wypromowała wiele mniej i bardziej znanych gwiazd, jednak jednemu była najbardziej wierna: "Rozmowom w toku". Któż z nas nie widział choćby fragmentu tego programu wraz z jej główną prowadzącą, nazywaną polską Oprah Winfrey - Ewą Drzyzgą?

Mimo upływu lat, jej popularność i oglądalność utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie, a dzięki książce " Jak ja to robię" możemy dowiedzieć się czegoś więcej, nie tylko o samym programie, ale również o życiu prywatnym Ewy Drzyzgi.

Książka ma formę wywiadu przeprowadzonego przez Beatę Nowicką, dzięki czemu z łatwością się ją czyta. Chcąc najlepiej oddać klimat tej książki powiedziałabym: "Spójrz na okładkę, ona mówi wszystko". Uśmiechnięta kobieta, pełna ciepła, naturalna i szczera: taka atmosfera towarzyszyła powstawaniu książki i samej jej lekturze. To właśnie emocje odgrywają dużą rolę w tej książce: możemy dowiedzieć się o prywatnych odczuciach pani Ewy podczas nagrywania odcinków, wiadomości zakulisowe, mnóstwo ciekawostek o jej życiu prywatnym jak i tych z planu.

W tego typu książkach lubię oglądać dołączone do niej fotografie, więc i tu się nie zawiodłam. W kilku sprawach zgadzałam się z panią Ewą, w niektórych wręcz przeciwnie. Najbardziej do gustu przypadła mi część dot. dzisiejszych nastolatków, tzw. "pokoleniu kciuka" .

Polecam tę książkę nie tylko fanom "Rozmów w toku", dla których jest to pozycja obowiązkowa, ale również osobom, które lubią, tak jak ja, dowiedzieć się czegoś więcej w życiu i o życiu sławnych osób. Czasami, jak w przypadku pani Ewy, życie gwiazdy, która sama nie czuje się gwiazdą, jest bardzo interesujące i wartościowe.


Recenzent: Sabina Łaba

OSOBISTA HISTORIA JEDNEJ Z NAJWIĘKSZYCH GWIAZD POLSKIEJ TELEWIZJI

Udowodniła, że dzięki szczerej rozmowie da się zmienić myślenie ludzi.
Odważyła się podejmować tematy, które w konserwatywnym kraju były objęte absolutnym tabu. Pozwoliła kobietom opowiadać o najważniejszych dla nich sprawach w czasie najlepszej oglądalności. Przy jej programach Polki dojrzewały do mówienia wprost o swoich problemach. Walczyła z dyskryminacją, nietolerancją, stereotypami.

Jako dziennikarka wyznaje zasadę, że pewne historie muszą zostać opowiedziane. Opowieści uczą, wzruszają, poszerzają nasze horyzonty i uwrażliwiają. Jej własna historia, absolutnie wyjątkowa, bogata dzięki tak wielu poznanym przy Rozmowach w toku ludziom, odkrywa przed nami nieznaną dotąd Ewę Drzyzgę.

W swojej książce dziennikarka opowiada o swojej zawodowej ścieżce, życiowych zawirowaniach, a przede wszystkim o niesamowicie intensywnej pracy przy talk show, który odmienił życie tak wielu ludzi, a także samej prowadzącej.