Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dzika droga. Jak odnalazłam siebie

Jak odnaleźć własną życiową drogę

"Dzika droga" to prawdziwa historia. Cheryl Strayed, przebyła długą i samotną drogę, by odnaleźć siebie i zmienić coś w życiu. Książka pokazuje, jak przezwyciężyć słabości, dokonać rzeczy niemożliwych, jak znaleźć rozwiązanie problemów. To ogromna dawka pozytywnej motywacji, która skłania do działania, bo jeśli czegoś bardzo się chce, to bez wątpienia można to osiągnąć.

 

Życie autorki było bardzo skomplikowane, nie szczędziło jej wszelkich przeciwności losu. Śmierć bliskiej osoby, brak kontaktu z rodziną, problemy w małżeństwie - to wszystko pchało ją ku jeszcze gorszemu, zatracała się w narkotykach, sypiała z przypadkowymi facetami, wpadła w złe towarzystwo. To problemy, z którymi może borykać się każdy z nas. Zbyt wiele negatywnych sytuacji w życiu może prowadzić do najgorszego, ale można to wszystko zmienić, jeśli tylko tego się pragnie. I zacząć życie od nowa. Dlatego Cheryl postanawia ruszyć w pieszą wędrówkę szlakiem PCT (Pacific Crest Trail). I choć sięga po książki mówiące o tym szlaku, kupuje najpotrzebniejsze rzeczy, okazuje się, że jest kompletnie nieprzygotowana do tak długiej i trudnej wyprawy. Ale nie poddaje się i pragnie skończyć to, co zaczęła - ze zbyt wielkim plecakiem, z obolałymi stopami, a czasem nawet bez wody. Popełnia wiele błędów, ale wykazuje się wielką odwagą, czego zazdroszczą jej nawet faceci, mówiąc, że jest twardsza od nich czy też nazywając ją Królową PCT. Pokazuje przemianę z nierozsądnej dziewczyny, w dojrzałą i szczęśliwą kobietę, wiedzącą czego chce i gotową na dalsze życie.

 

Książkę czyta się bardzo szybko, styl pisania jest lekki, więc czasem ciężko się od niej oderwać, wciąż jesteśmy ciekawi dalszych przygód Cheryl, tego, co ją czeka, jak poradzi sobie z trudnościami, czy jej się uda i jak to wszystko na nią wpłynie. Historia ma jasny przekaz, chce nam pokazać, jak odnaleźć własną życiową drogę, że nawet mimo braku chęci do życia, wszystko może się skończyć dobrze i szczęśliwie, że warto zmieniać i dokonywać wyborów, czasem nawet tych niemal niemożliwych. Książka powinna nas skłonić do zastanowienia się nad tym, dokąd zmierza nasze życie, czy jesteśmy szczęśliwi, co byśmy chcieli osiągnąć czy też może zmienić - no i zacząć to zmieniać, by odnaleźć własną, lepszą drogę.

Bardzo polecam!


Recenzent: Anna Poletajew

Cheryl Strayed

Dzika droga. Jak odnalazłam siebie

Tłumaczenie: Joanna Dziubińska

Wielki światowy bestseller, który zekranizował autor filmu „Witaj w klubie”

Gdy grzeczne dziewczynki zaczytywały się w „Jedz, módl się, kochaj”, Cheryl naprawdę postanowiła coś zmienić.

Jej życie nie było pasmem sukcesów. Wręcz przeciwnie. Najpierw zaczęło sypać się małżeństwo, potem nastąpiła seria miłosnych wpadek, a na końcu spadł na nią prawdziwy cios – straciła najbliższą osobę. Zawsze miała w życiu pod górkę, ale tym razem los grubo przesadził. Zła i rozżalona, rozpaczliwie szukała wyjścia z sytuacji, nowej drogi życiowej.
Jak to zwykle bywa, zadecydował przypadek.

Impulsem do zmian okazała się podróż życia. Podróż szlakiem wiodącym wzdłuż Ameryki Północnej. Podróż w głąb siebie. Co prawda nie wszystko poszło tak, jak sobie wyobrażała. Miało być rozgwieżdżone niebo i zapach łąki, a nie przeprawa w jednym bucie i tachanie ciężkiego plecaka z piłą. Ale się opłaciło.

Bo zgodnie z zasadą co nas nie zabije, to nas wzmocni – Cheryl wygrała. Ruszyła w podróż jako dziewczynka, wróciła jako dojrzała kobieta. Pewna siebie, silna, gotowa zawalczyć o siebie i o swoje życie.
Udowodniła, że DROGĘ warto wybrać sobie samemu.