Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

After 3. Ocal mnie

Jest spora różnica między niemożnością życia bez kogoś, a kochaniem go?

Szczerze mówiąc myślałam, że przeczytanie tak grubej książki zajmie mi sporo więcej czasu. 858 stron to nie lada wyzwanie! „After. Ocal mnie" - tak jak poprzednie tomy czyta się w zastraszająco szybkim tempie. Niestety w natłoku obowiązków nie miałam możliwości, aby w ciągu dnia całkowicie zatracić się w historii bohaterów - czytałam więc głównie wieczorami, a nawet nocami - gdyż z każdą stroną coraz bardziej zżerała mnie ciekawość.

Czytając w nocy jedynym źródłem światła w całym pokoju jest właśnie to - padające na nasza lekturę, niczym na przesłuchaniu skupia uwagę tylko na tym, co w tej chwili najważniejsze. Autorka powieści po raz kolejny mistrzowsko wykonała swoją pracę i do ostatniej chwili trzymała mnie w napięciu.

Emocjonalny rollercoaster!

Zupełne przeciwieństwa ze wspólnym przeznaczeniem. Jednak łączy ich tak wyjątkowa miłość - niebezpieczna, toksyczna, namiętna, brutalna, irytująca, dzika, a przy tym na swój sposób romantyczna. Fascynujące, ile tego wszystkiego pomieści tych dwoje młodych ludzi.

Przez cały czas podczas czytania nurtowało mnie jedno pytanie: Dlaczego Hardin nie pojedzie za Tessą do Seatle?! Przecież kocha Tess ze wszystkich sił i to właśnie ona jest przyczyną zmian zachodzących w życiu Scotta. Przekręcając kartkę po kartce, rozdział po rozdziale coraz bardziej wierzę, że agresywny, zbuntowany i pełen gniewu bohater odnajdzie w sobie siłę i zrobi wszystko, aby zatrzymać Tess przy sobie już na zawsze.

Spotkanie ojca po tylu latach rozłąki, żal i mnóstwo pytań, dlaczego zostawił ją, właśnie wtedy, gdy tak bardzo go potrzebowała. Sytuacja, w której najbliżsi przyjaciele okazali się wrogami i próbowali zrobić coś niewybaczalnego. Piekielna zazdrość, wydalenie ze szkoły - te wszystkie emocje, a także o wiele więcej przewijają się przez strony „Ocal mnie".

Tessa jest już zmęczona ciągłymi kłótniami i powoli zaczyna tracić nadzieję. Czy Tessa przestanie walczyć o mężczyznę, który w jednej
chwili wywrócił jej życie do góry nogami? Czy bohaterka jest w stanie ocalić Hardina i zmienić jego mroczną stronę?

Czy Hardin jest w stanie ochronić Tessę przed ojcem, przyjaciółmi, a także samym sobą?

Życie to ludzie, których spotykamy na swojej drodze. Ich ścieżki na krótką chwile krzyżują się z naszymi, ale później zazwyczaj biegną innym torem. Tylko nieliczni zostają na dłużej i chcą podążać dalej tą samą drogą co my - to właśnie oni odmieniają nasze życie bezpowrotnie. Wierzę, że bohaterowie w swojej nierównej walce z rzeczywistością znajdą złoty środek ich wspólnej, szalonej miłości.

Zbliżając się do końca powieści Anna Todd po raz kolejny zostawia niedosyt poprzez zabójcze zakończenie i tym samym zachęca do zakupienia czwartego tomu „After", który niebawem znajdzie się już w moich rękach.

Niesamowici, nieprzewidywalni - Tessa i Hardin przyciągają jak magnes!


Recenzent: Dominika Trawczyńska

Anna Todd

After 3. Ocal mnie

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy

Film "After. Ocal mnie" od września 2021 w kinach!

Największy FENOMEN książkowy ostatnich lat!
BESTSELLEROWA seria o Tessie i Hardinie.
Powieść, która doczekała się MILIARDA odsłon w serwisie wattpad.


Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się PRZED POZNANIEM HARDINA, i na to, co zdarzyło się PÓŹNIEJ.

Tessa wybaczyła Hardinowi kłamstwo, a teraz sama ukrywa przed nim prawdę. Chce wykorzystać wielką szansę w karierze, ale wie, że to będzie cios dla jej związku. Gdy Hardin dowie się o jej przeprowadzce, wpadnie we wściekłość. Aby zatrzymać Tessę przy sobie, nie cofnie się przed niczym. Nawet przed wystawieniem na próbę jej zaufania.
I to właśnie teraz, gdy jej najbliżsi przyjaciele okazali się największymi wrogami.
Jedyną osobą, na której Tessa może polegać, jest Zed…
Czy Hardin zaakceptuje decyzję ukochanej o wyjeździe?
Czy Tessa zakończy znajomość z Zedem? A może zbliży się do niego jeszcze bardziej?