Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Papierowe marzenia

Każdy ma prawo do drugiej szansy?


Głównym bohaterem jest Luke, syn bogatego i uczciwego właściciela firmy kserograficznej. Wychowywany bez matki, gdyż ta zmarła, kiedy Luke był małym chłopcem. Z ojcem łączy go bliska więź. Ojciec uczy go jak żyć, jak pracować i jak stawać się lepszym człowiekiem.
Pewnego dnia zachęca go do podjęcia nauki z dala od domu. Luke początkowo buntuje się, ale w końcu ulega namowom taty.
Życie na uniwersytecie przyniosło różne zmiany- Luke uczył się samodzielności, kosztował życia i poznawał nowych przyjaciół. Najważniejsza była Candace- dziewczyna, którą pokochał i Sean- jego przyjaciel. Pod wpływem nowych znajomości w Luke'u zachodzą dziwne zmiany- zaczyna się kłócić z tatą, chodzi na imprezy, upija się do nieprzytomności.

Tragiczna śmierć jednego z przyjaciół wstrząsa chłopakiem i postanawia zmienić swoje życie. Wyrusza w podróż w świat wraz z dziewczyną i przyjaciółmi...

Beztroska zabawa, drogie hotele, wspaniałe jedzenie, wyszukane alkohole- czy przyjemności w życiu człowieka są najważniejsze?

Życie Luka'owi dało drugą szanse, a on ją umiał wykorzystać.

Czasami my ludzie XXI wieku zapominamy co jest najważniejsze w życiu. Gonimy za pieniędzmi, przeliczamy wszystko, kalkulujemy. Myślę, że warto czasami się zatrzymać, popatrzeć w niebo, usiąść na spokojnie z bliską osobą w kuchni przy kubku gorącej herbaty. Porozmawiać, przytulić. Cieszy się z tego, co się ma. I pamiętać, że najpiękniejsze rzeczy to, te za darmo- miłość, radość, szczęśćie :)


Recenzent: Justyna Mariasiewicz

Richard Paul Evans

Papierowe marzenia

Tłumaczenie: Hanna de Broekere

Każdy zasługuje na drugą szansę

Mówi się, że czasami najlepszą rzeczą, jaka nas spotyka w życiu, jest dar drugiej szansy, abyśmy nareszcie zrobili to, co powinniśmy byli zrobić za pierwszym razem.
Luke miał bardzo wiele: kochającego ojca, wspaniały dom, duże pieniądze, zaplanowaną przyszłość. Gdyby ktoś mu kiedyś powiedział, że wyrzeknie się tego wszystkiego, nie uwierzyłby. A jednak tak się stało. Podjął złe decyzje, poznał nieodpowiednich ludzi. Nie rozumiał, czym naprawdę jest miłość.

≈≈≈ 

Stare przysłowie głosi, że gdyby nie ciemność, nigdy nie poznalibyśmy światła. Luke na własnej skórze przekonał się o prawdziwości tych słów. Czy kręte i niebezpieczne ścieżki jego życiowych wyborów zaprowadzą go w końcu do domu?  

≈≈≈

Papierowe marzenia to nowa powieść Richarda Paula Evansa uznana przez czytelników za jedną z najlepszych i najbardziej poruszających w jego dorobku. Tym razem autor bestsellerowych Stokrotek w śniegu i Kolorów tamtego lata opowiada historię o miłości i przebaczeniu, na które nigdy nie jest za późno.