Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Pompon. Wszystko naraz

Lubi korniszony - nie znosi kotów

Pompon. Wszystko naraz. 3w1 - zawiera trzy historie:
Pompon w rodzinie Fisiów
Pulpet i Prudencja
Pompon na wakacjach

W pierwszej historii poznajemy samego smoka i jego przybraną rodzinkę Fisiów: mama, tata, Malwina i Gniewosz. Smok szybko się rozwija, umie mówić i jest dość bystry jak na „gada":)
Na każdym niemal kroku broi i psoci - ale nie sposób się długo złościć na Pompona. Bywa też pomocny - chociażby w walce ze złodziejami czy dawaniu rad - JAK ZDOBYĆ DZIEWCZYNĘ!
Każdy dorasta i nasz smok także - poznaje smoczycę w Krakowie i biorą oczywiście ślub. Za jakiś czas na świecie pojawiają się: Prudencja i Pulpet - smocze bliźnięta. Ich bardzo dokładnie poznajemy w drugiej części zbioru. Wyobraźmy sobie dwa smoki w tym samym wieku, tak samo zielone, a tak bardzo różniące się od siebie. Jedno, co ich łączy to tendencja do popadania w niezłe tarapaty - mają to chyba po tatusiu:)
W ostatniej historii wyruszamy z Pomponem na wakacje do dziadków na wieś - Pompon jest tu jeszcze kawalerem. Tu to dopiero mamy kulminację wszelkich zdolności smoka - latawiec z ulubionej koszuli taty Fiś, plądrowanie spiżarni babci Helenki, poszukiwanie skarbów wykrywaczem metali, przygoda z topielicą na plaży i wiele, wiele innych - warto zajrzeć i zaprzyjaźnić się z Pomponem. Polecam!


Recenzent: Agnieszka Maliwiecka

Wiecie, ile przygód można przeżyć, kiedy Pompona zabierze się na wakacje?

Pompon jest najprawdziwszym smokiem, takim, co zionie ogniem i opieka kiełbaski swoim gorącym oddechem. Pewnego razu, kiedy był jeszcze całkiem mały, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał. Rósł szybko i wkrótce okazało się, że najbardziej na świecie lubi korniszony, a z jego szalonych pomysłów czasem mogą wyniknąć niemałe kłopoty.
Wiecie, ile przygód można przeżyć, kiedy Pompona zabierze się na wakacje? Albo kiedy Wasz domowy smok dorośnie i wraz z żoną wyprowadzi się do Smoczej Jamy? Nowe rozrywki gwarantują Pulpet i Prudencja, czyli Smocze Pogotowie Przygodowe.